کد خبر: 253766 A

سید احمد خاتمی:

امام جمعه موقت تهران گفت: امروز ما به‌ شدت به وحدت نیازمندیم و در صدر کسانی که باید مراقب وحدت ملت باشند، مسئولان نظام هستند.

امام جمعه موقت تهران گفت: امروز ما به‌ شدت به وحدت نیازمندیم و در صدر کسانی که باید مراقب وحدت ملت باشند، مسئولان نظام هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، آیت‌الله سید احمد خاتمی شامگاه پنج‌شنبه‌ در یادواره بزرگداشت آیت‌الله ربانی شیرازی که در حرم مطهر حضرت شاه‌چراغ(ع) برگزار شد اظهار داشت: فارس ۱۵ هزار شهید سرافراز دارد که مایه افتخار است و آیندگان خواهند آمد و سرشان را بالا خواهند گرفت که در مقطعی که ایران اسلامی نیاز به فداکاری داشت این استان ۱۵ هزار شهید، ‌ایثارگر و چند برابر جمعیت رزمنده و تعداد فراوانی جانباز و آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

وی تصریح کرد:: شهید آیت‌الله ربانی شیرازی را در سال ۴۵ دستگیر و به وی پیشنهاد کردند که آزاد می‌شود به‌شرط اینکه یک‌ سال به قم نرود اما تمکین نکرد و فرمود من یک‌روز هم تعهد نمی‌دهم، اگر می‌خواهید اعدامم کنید.

امام‌ جمعه موقت تهران با اشاره به خصوصیات دین‌مداران گفت: ویژگی دینمداری استقامت در دین است و کم نداریم کسانی را که در یک مقطعی انقلابی بودند اما یک‌مرتبه متوقف شدند.

وی با بیان اینکه راز سلامت آیت‌الله ربانی شیرازی در طول مدت سخت مبارزه، ولایتمداری وی بود و امروز نیز راز و رمز سعادت از این طریق می‌گذرد و هیچ راهی غیر از ولایتمداری ما را به سامان نمی‌رساند و گروه‌ها و احزاب برای خود فعالیت داشته باشند اما حجت شرعی ما ولی‌فقیه است.

وی با بیان این مطلب که سیاست مقام معظم رهبری، خط حمایت از دولت است و نه‌ تنها این دولت، از دولت‌های پیشین نیز پشتیبانی کرده‌اند افزود: این سیاست‌‌ همان خط امام بوده چرا که دولت‌ها بار سنگین اداره جامعه را دارند و باید حمایت شوند تا بتوانند کار کنند.

انقلاب اسلامی ایران اسلامی جامعه حرم مطهر دولت دین سید احمد خاتمی قم مقام معظم رهبری ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر