کد خبر: 270920 A

امام جمعه شیراز:

امام جمعه شیراز گفت: مردم یمن مردمی هستند که تن به حکومت امریکایی‌ها نمی‌دهند و زیر بار امریکایی‌ها نمی‌روند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، آیت الله اسدالله ایمانی که در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شیراز سخن می‌گفت، با اشاره به ۲۹ فروردین و روز ارتش افزود: نامگذاری روز ارتش دقیقاً هفتاد روز بعد از اولین بیعت گروهی همافران نیروی هوایی ارتش با امام راحل صورت گرفت.

وی افزود: ارتش بعد از نوزدهم بهمن دقیقاً در خط انقلاب قرار گرفت گرچه قبل از آن هم همراه با انقلاب بود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ادامه داد: دشمنان از اینکه ارتش در خدمت انقلاب و مردم قرار بگیرند سخت به وحشت افتاده بودند، در این مدت هفتاد روز تمام توطئه‌ها از سوی عناصر ضدانقلاب و عناصر وابسته به خارج برای تضعیف ارتش انجام گرفت و به اندازه‌ای این فعالیت‌ها ادامه پیدا کرد که اولین فرمانده ستاد مشترک مرحوم شهید قرنی مجبور شد خدمت امام استعفا نامه خود را بنویسد.

آیت الله ایمانی ادامه داد: این مجموعه در دوران جنگ حدود ۵۰ هزار شهید، بیش از ۲۷۰ هزار جانبازو آزادگان فراوانی را تقدیم انقلاب کرده و و بعد از دوران جنگ هم همواره در مسیر خودکفایی سلاح‌های دفاعی گام‌های اصولی و اساسی را برداشته است.

خطیب این هفته نماز جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنانش در خطبه دوم نماز جمعه شیراز با اشاره به حملات ناجوانمردانه آل سعود به کشور یمن، گفت: بیش از ۲۰ روز است که مردم یمن آماج حملاتی هستند که از طریق آل سعود به نیابت از امریکا و اسرائیل انجام می‌شود.

وی با بیان این نکته که آن‌ها فهمیدند که مردم یمن مردمی هستند که تن به حکومت امریکایی‌ها نمی‌دهند و زیر بار امریکایی‌ها نمی‌روند و لذا پدر آل سعود یعنی ملک عبدالعزیز‌‌ همان اول کار فرزندان خودش را از مردم یمن برحذر داشت و حتی اجازه حج گذاشتن را به مردم یمن نداد.

آیت الله ایمانی افزود: در شرایطی که امریکا و انگلیس رسماً از عربستان حمایت می‌کند، دنیا تا به کی باید نظاره گر بی‌تفاوت باشد و این صحنه‌ها را ببیند ساکت بماند.

وی ادامه داد: کسانی که خودشان را مدافع منافع مسلمانان جهان می‌دانند اما امروز مسلمانان ایران امنیت رفتن زیارت خانه خدا را در کشور عربستان از دست داده‌اند باعث شده‌اند که این بدبختی برای جامعه اسلامی بوجود آید که کسی که خودش را طرفدار اسلام می‌داند این چنین خون مسلمانان را به ناحق به روی زمین بریزد.

امام جمعه شیراز- آیت الله ایمانی- روز ارتش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر