کد خبر: 332556 A

علی انصاری در گفت‌وگو با ایلنا خبر داد

ایلنا: علی انصاری از ساخت اولین مجتمع تفریحی - گردشگری با مجوز رسمی میراث فرهنگی ، صنایع‌دستی و گردشگری در شهر گله‌دار از توابع شهرستان مُهر خبرداد.

علی انصاری مدیر پروژه مجتمع تفریحی -گردشگری انصار گله‌دار  در گفتگویی با خبرنگار ایلنا از مُهر بیان کرد: این پروژه به دلیل کمبود امکانات رفاهی در این منطقه برای استفاده گردشگران ، مسافران و اهالی شهرستان‌های مُهر و لامرد ساخته می‌شود.

انصاری ساخت این پروژه را  با وجود پیشینه تاریخی منطقه برای جذب گردشگران ضروری دانست و گفت:  ساخت این مجتمع در زمینی به مساحت 9116 مترمربع و با زیربنا 2000 مترمربع در جنوب شهر گله‌دار آغاز شده است.

مدیر مجتمع گردشگری انصار گله‌دار با اشاره به امکانات این مجموعه گردشگری-تفریحی ادامه داد: با طراحی اولیه‌ای  که انجام‌شده در این  مجتمع ‌، 8 واحد اقامتی در دوطبقه و ساختمان اداری ، چایخانه ، رستوران ، پارکینگ ،دریاچه مصنوعی ،فضای بازی ، سالن مجالس و پذیرایی و در کنار آن بازارچه‌ای در نظر گرفته‌شده است.

علی انصاری 2

انصاری به مراحل واگذاری زمین به این مجتمع اشاره کرد و افزود : زمینی را در سال 89 از  مسکن و شهرسازی درخواست کردم و هم‌اکنون  زمین به‌منظور ساخت این مجتمع تفریحی و گردشگری از سوی مسکن و شهرسازی پس از چهار سال واگذار گردید و ان‌شاءالله هرچه سریع‌تر شاهد بهره‌برداری و استفاده همشهریان و مسافران از این مجتمع  باشیم.

مدیرعامل شرکت تعاونی جهانگرد انصار گله‌دار  ادامه داد: مدت‌زمان اجرای این پروژه به مدت دو سال و با اعتباری بالغ‌بر 30 میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

وی گفت:  با بهره‌برداری از این مجتمع برای 50 نفر به‌طور مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.

مدیر اولین مجتمع گردشگری و تفریحی گله‌دار اظهار کرد: برای ساخت این مجتمع   پس از تلاش‌های شبانه‌روزی توانستیم  مجوزی را از میراث فرهنگی ، صنایع‌دستی و گردشگری  دریافت کنیم تا گردشگران ، مسافران و اهالی منطقه بتوانند از خدمات آن استفاده کنند.

وی با تأکید بر اینکه توسعه مجتمع‌های گردشگری نیز رونق صنعت گردشگری را به دنبال دارد، افزود: این منطقه با نزدیکی به دریا و پیشینه فرهنگی و تاریخی که دارد‌، سرمایه‌گذاران می‌توانند با احداث دیگر مجتمع‌های تفریحی  به اشتغال‌زایی و توسعه منطقه کمک کنند.

انصاری در پاسخ به اینکه چرا سرمایه‌گذاران بومی  به سرمایه‌گذاری در این منطقه روی نمی‌آورند گفت : بخاطر اینکه در بازار آزاد به‌راحتی ، سریع‌تر و آسان‌تر به درآمدزایی  می‌رسند و از طرفی به دلیل طولانی بودن  روند اداری برای سرمایه‌گذاری اقدام نمی‌کنند.

خبرنگار: مرتضی عبداله زاده

علی انصاری-مدیر مجتمع تفریحی - گردشگری گله دار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر