کد خبر: 333166 A

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی فارس

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان فارس از تردد ایمن و روان در جاده های این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی فارس، صبح امروز با اعلام این خبر گفت: با شروع بارش باران در اکثر نقاط استان و بارش برف در ارتفاعات مناطق شمالی و غربی ، محورهای شهرستان های سپیدان ، اقلید ، بوانات، آباده و برخی از محورهای شهرستان شیراز سفید پوش شد که با تلاش راهداران فارس تمامی راه های این استان باز است و رفت و آمد در آنها جریان دارد.

علیرضا سیاهپور ادامه داد : در برخی از راه های استان مثل محور جدید سپیدان- یاسوج، سپیدان-کمهر، گردنه جلبگیر، محورهای شهرستان بوانات، راه های ارتباطی شهرستان خرمبید از جمله گردنه کولی کش واقع در بزرگراه شیراز-اصفهان، محورهای مواصلاتی شهرستان اقلید از جمله محور اقلید-یاسوج ، برخی از محورهای شهرستان آباده از جمله خسروشیرین و ... شاهد بارش برف بودیم که با برنامه ریزی های صورت گرفته ، عملیات راهداری زمستانی انجام و راهداران فارس با اقداماتی همچون برفروبی، نمک پاشی، گشت زنی و... راه های استان را باز نگه داشتند و تردد را برای کاربران جاده ای تسهیل کردند.

سیاهپور با بیان اینکه حدود 5 هزار و 500 کیلومتر از راه های استان فارس در شرایط بارش برف نیازمند عملیات برف روبی است خاطر نشان کرد: در طرح راهداری زمستانی استان فارس ، در سال 94 بیش از 1000 راهدار در قالب 73 اکیپ و 123 گشت راهداری در سطوح جاده های استان مشغول به خدمات رسانی به مردم عزیز هستند .

وی با اشاره به اینکه 52 گردنه مهم برف گیر در استان فارس وجود دارد یاد آور ساخت : راهداران با تلاش بی وقفه به صورت شبانه روزی در تمامی محورها مستقر هستند تا در نهایت تمامی کاربران جاده ای با خیالی آسوده تردد کنند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : از کلیه رانندگان که قصد تردد در محورهای استان فارس را دارند تقاضا داریم با سرعت مطمئنه حرکت کنند، از سبقت های غیرمجاز بپرهیزند و کلیه قوانین و مقررات رانندگی در راه ها را رعایت کنند.

سیاهپور اظهار داشت:  کاربران جاده ای می توانند از طریق سامانه 141 و هم چنین شماره تماس 37266621 از آخرین وضعیت راه های استان فارس مطلع شوند و همچنین گزارشات، انتقادات و پیشنهادات خود را به مرکز مدیریت راه های استان اعلام کنند.

، مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر