کد خبر: 344368 A

امام جمعه شیراز

ایلنا: امام جمعه شیراز گفت: برگزاری یک انتخابات صحیح و باشکوه عاملی مهم برای پایداری انقلاب است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، آیت‌الله اسدالله ایمانی که در خطبه‌های نمازجمعه 16بهمن شیراز سخن می‌گفت، انتخابات و برگزاری آن  با حضور حداکثری مردم را از عوامل مهم حفظ این انقلاب و نظام اسلامی در برابر توطئه‌های بیشمار دشمنان دانست و افزود: انتخابات نماد مشارکت مردم در انقلاب و استمرار آن، عامل مقبولیت بیشتر نظام در عرصه بین‌الملل و نشان دادن تحقق مردم‌سالاری دینی در ایران اسلامی است.

وی بابیان اینکه تمام نهادهای قانونی به‌‌عنوان ارزش‌های نظام اسلامی به‌شمار می‌روند، گفت: حفظ حرمت نهادهای قانونی در نظام اسلامی امری لازم است که همه باید به آن توجه کنند.

امام جمعه شیراز افزود: همه مردم و مسئولان در برابر انقلاب و نظام اسلامی و ارزش‌های آن مسئول هستند و نهادهای قانونی نیز از ارزش‌ها و اصول مهم این نظام به‌شمار می‌روند.

وی تصریح کرد: عده‌ای مشکلاتی دارند، مسائلی دارند و از بیرون تحت القائاتی قرار می‌گیرند. اما نباید نهادهای قانونی را متهم و اصول انقلاب را به‌خاطر مسائل جناحی و گروهی لگدکوب کنیم.

آیت‌الله ایمانی در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه شیراز گفت: عوامل پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس آیات متعدد قرآن چند نکته بود، اول فضل پروردگار، دوم ایمان و اراده مردم در دفاع از آرمان‌های اسلام و سوم رهبری و یک چهره معنوی، روحانی و آسمانی.

آیت‌الله ایمانی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با اعضای دبیرخانه شورای امنیت و تاکید معظم‌له بر لزوم حاکم بودن تفکر صحیح و خالص انقلابی نزد اعضای این دبیرخانه، گفت: این یعنی تاکید بر اصول و پایه‌های انقلاب، یعنی فراموش نکردن سخنان و رهنمودهای امام راحل، اگر دبیرخانه شورای امنیت اصول انقلاب را فراموش کند و به فکر خط و راه امام نباشد، تصمیمات اشتباه خواهد شد و دامن جامعه را می‌گیرد. اگر هوشیار نباشیم دشمن آنجا هم ممکن است نفوذ کند.

خطیب جمعه شیراز همچنین با اشاره به اهمیت راهپیمایی 22 بهمن، گفت: راهپیمایی 22 بهمن و اصرار بر حضور مردم به‌دلیل آن است که جشن پیروزی انقلاب یک جشن مردم است و جشنی دولتی نیست، این حضور نماد استقامت بر سر آرمان‌ها، نشان پیشرفت ملت در اهداف انقلاب، مظهر عنایت و تفضل الهی در حمایت از انقلاب و تو دهنی زدن به دشمنان قسم‌خورده انقلاب است.

آیت‌الله ایمانی با اشاره به روز 19 بهمن و سالروز نیروی هوائی، تاکید کرد که نیروی هوایی از ابتدای انقلاب و زمانی که طاغوت بر سرکار بود کنار انقلاب و امام قرار گرفت و در تمام مصاف‌های بعد از انقلاب هم راه خود در دفاع از آرمان‌های انقلاب را دنبال کرد و خوش درخشید.

خطیب‌ جمعه شیراز در ادامه با اشاره به نقش زنان در انقلاب و نظام اسلامی، گفت: در دوران انقلاب گام اول را زنان برداشتند و این زنان بودند که 17 دیماه سال 56 در دفاع از حجاب اسلامی در مشهد مقدس به خیابان‌ها آمدند و پس از آن در روز 19 دیماه آن سال، مردم در شهر مقدس قم، به راهپیمایی پرداختند.

امام جمعه شیراز با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص نقش زنان ورزشکار در کنگره شهدای ورزش، تصریح کرد: وظیفه مسئولان است که فضای حضور بانوان که فراهم کرده‌اند را بیش از پیش فراهم کنند و زنان جامعه اسلامی نیز با حجاب خود مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان که می‌گویند زن با حجاب به جایی نمی‌رسد، بزنند.

انتخابات-امام جمعه شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر