کد خبر: 362114 A

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس خبر داد:

ایلنا: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس از تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در این استان، با هدف محقق ساختن منویات رهبری، خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، ساسان تاجگردون بعدازظهر شنبه 28 فروردین در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان فارس، گفت: یازده برنامه در سطح ملی برای ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تعریف شده است که با تاکید وزارت کشور به شکل هماهنگ در استان‌ها برنامه‌ریزی و عملیاتی می‌شود.

تاجگردون ادامه داد: به استناد مصوبه هیئت وزیران، ساختار پیشنهاد شده در فارس با استفاده از کارگروه‌های زیرمجموعه شورای برنامه‌ریزی ایجاد می‌شود. که به خواست وزیر کشور، ساختار ستادها متناسب با ستاد ملی فرماندهی اقتصاد مقاومتی است.

او متولی ستاد در کشور و استان‌ها را سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اعلام و اضافه کرد: هر یک از برنامه‌های یازده‌گانه با توجه به تناسب با وظایف دستگاه‌های مختلف، در کارگروه‌های تخصصی دنبال می‌شود و همان دستگاه نیز مسئولیت کارگروه را برعهده خواهد داشت.

تاجگردون ادامه داد: با آنکه اعضای این ستاد در استان متناسب به کشور برنامه‌ریزی شده است اما در فارس بخش خصوصی را نیز سهیم خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در سطح ملی سه اقتصاد دان در این ستاد فرماندهی عضویت دارند، گفت: در استان فارس ما از وجود 2 اقتصاد دان برای ارتقا سطح کیفی مصوبات و برنامه‌ریزی‌ها، استفاده خواهیم کرد.

تاجگردون گفت: از کل طرح‌های نیمه‌تمام موجود در استان، 32 طرح برای تعیین تکلیف و واگذاری به بخش خصوصی به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس معرفی شده است.

او اضافه کرد: از بین طرح‌های 32گانه، 3 طرح در حوزه ورزش و جوانان قرار دارد اما به دلیل اینکه این طرح‌ها آماده بهره‌برداری بود، برای واگذاری آنها اقدام قانونی انجام شده است.

تاجگردون گفت: 22 طرح جدید نیز برای واگذاری پیشنهاد شده است.

اقتصاد مقاومتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر