کد خبر: 374275 A

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس خبر داد:

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: شیراز در روزهای یازدهم و دوازدهم خردادماه امسال، میزبان دومین نشست ملی کارآفرینی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، دکتر حبیب شریف، سه‌شنبه 4 خرداد در جمع خبرنگاران گفت: برنامه اصلی این رویداد تبادل نظر و ایجاد شبکه بین فعالان و سازندگان و شکل دهندگان اکوسیستم نوارزش آفرینی در ایران است که از طریق برگزاری جلسات هم‌اندیشی و ملاقات‌های تجاری و عمومی پیگیری می‌شود.

وی نشست شیراز را یک رویداد شبکه ساز در اکوسیستم کارآفرینی غرب آسیا عنوان کرد، که با هدف توسعه همکاری‌ها و ایجاد مرکز منطقه‌ای در حوزه کسب و کارهای نوپا و نوارزش آفرین، فعالیت خود را از سال گذشته با همکاری سازمان‌های خصوصی و دولتی آغاز کرد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان فارس به اهداف این نشست اشاره و تاکید کرد: نوارزش آفرینی (کارآفرینی) مقوله‌ای است چند بعدی که عوامل متعددی باید به خوبی و درستی در کنار یکدیگر کار کنند تا بتوان نتیجه مناسب را حاصل کرد.

وی تصریح کرد: امسال و در کنار این تبادل نظر جایزه ملی توسعه اکوسیستم هم به بهترین فعالیت‌ها و تلاش‌ها در راه توسعه اکوسیستم بومی ایران و منطقه به برندگانی که طی فرایندی علمی، داوری شده‌اند، اعطا خواهد شد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان فارس تصریح کرد: نشست شیراز به صورت مستقل و بدون وابستگی به هیچ نهاد دولتی یا جریان سیاسی ساختار بندی شده است.

وی همچنین به ساختار محتوایی و برپایی پنل‌ها در این نشست اشاره و عنوان کرد: نشست شیراز شامل 6 پنل اصلی است که در هر کدام از این بخش‌ها صاحبنظران و خبرگان دو بخش وضعیت اکوسیستم و روندهای پیش رو را ترسیم می‌کنند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان فارس یادآور شد که این 6 پنل شامل؛ بانک، سرمایه گذاری و صندوق‌های خطرپذیر،‌ استارتاپ‌ها و کسب و کارهای کوچک و متوسط، فرهنگ و رسانه،‌ نقش دانشگاه‌ها، صنایع و کارآفرینان، بررسی وضعیت زیرساخت‌ها و پنل نوآوری و فناوری است.

محسن مولایی دبیر اجرایی این نشست نیز با تصریح اینکه دانشگاه‌های کشور عمدتا دانشگاه‌های نسل دوم محسوب می‌شوند که تنها به آموزش و پ‍وهش می پردازند، گفت: با فرهنگ سازی، تلاشی هدف‌مند را برای ایجاد و توسعه دانشگاه‌های نسل سوم، برنامه‌ریزی و اجرا کرد.

مولایی از برگزاری کارگاه‌های مختلف در حاشیه نشست شیراز خبر داد و گفت: کارگاه‌های روش‌های ارائه ایده، بازاریابی کارآفرینانه، روش‌های جذب و بازاریابی سرمایه برای کارآفرینی، ایده‌یابی و کشف فرصت‌های کارآفرینی، برای این نشست پیش‌بینی شده است.

دبیر اجرایی نشست کارآفرینی شیراز گفت: این نشست اتاق بازرگانی شیراز به‌عنوان همکار اصلی و پارک علم و فناوری، معاونت آموزشی دانشگاه شیراز، دانشگاه آزاد، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره کل تعاون و استانداری فارس نیز به‌عنوان همکار، همراهی و حضور خواهند داشت.

مولایی از حضور صاحب‌نظرانی از دانشگاه‌های تهران،‌ شریف و امیرکبیر، بانک‌های خاورمیانه و ملت، مرکز ملی شتاب‌دهی استعدادها، پارک علم و فناوری تهران و اندیشمندانی از دانشگاه تورنتو، عمان، پاکستان، عراق و اسلونی در این نشست خبر داد.

وی همچنین از تمام فعالان رسانه برای حضور در این نشست ملی دعوت و تاکید کرد: مباحث مربوط به کارآفرینی در رسانه‌های مکتوب و دیجیتال مغفول مانده است حال آنکه می‌توان با حضوری فعال در این نشست و در پانل فرهنگ و رسانه، مسائل و چالش‌های این حوزه را مطرح و پیرامون آن بحث کرد و راهکار ارائه داد.

استان فارس پاکستان سازمان صنعت معدن و تجارت عراق نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر