کد خبر: 375780 A

به صورت مستقیم و غیرمستقیم

ایلنا: مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس، حجم کمک‌های مالی مستقیم و غیر مستقیم این اداره به تیم فجر شهید سپاسی را بیش از 600 میلیون تومان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز،حیدرعلی کامیاب که بعداز ظهر امروز یکشنبه در یک کنفرانس خبری با انتقاد از یرخی اظهارات درباره عملکرد این اداره کل در قبال باشگاه‌های ورزشی،گفت: دولت هیچ تعهدی برای کمک مالی به ورزش حرفه‌ای ندارد.

وی افزود: کمک‌های اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، در فصل گذشته رقابت‌های ورزشی شامل حال تمام باشگاه‌های استان فارس شده است.

کامیاب که در حضور خبرنگاران اسناد مالی کمک‌های پرداخت شده به تیم فجر شهیدسپاسی را با هدف تنویر افکار عمومی  ارایه می‌کرد گفت: باید نگاه کنیم که از ابتدای شکل‌گیری باشگاه فجر شهید سپاسی تا امروز چه حجم کمک دولتی به این تیم شده و سال گذشته  این عدد چه میزان بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس حجم کمک‌های این اداره به تیم‌ها و باشگاه‌های ورزشی در فصل گذشته را بالغ بر یک میلیارد و 250 میلیون تومان اعلام و اضافه کرد: باید منصفانه قبول کنیم که در مباحث فنی و مدیریتی هم در باشگاه‌ها و تیم‌ها با مشکل مواجه هستیم.

شرایط ورزش فارس دربخش حرفه‌ای مطلوب نیست

کامیاب همچنین با بیان اینکه تاکنون به تمام وعده‌هایی که داده، عمل کرده است، گفت: شرایط ورزش فارس به ویژه در بخش حرفه‌ای، مطلوب نیست.

وی ادامه داد: آنچه بر عهده اداره ورزش و جوانان قرار دارد، تامین سخت‌افزارها است که تلاش خود را انجام می‌دهیم تا وظایف خود را به خوبی انجام دهیم، اما بخش دیگری  از وظایف، بر عهده سایردستگاه‌ها نظیر آموزش و پرورش است.

کامیاب با بیان اینکه امروز مدارس فارس امکانات و فعالیت‌های مناسب و قابل قبول ورزشی ندارند، گفت: اگر تنها 10 درصد از شهریه‌های دریافتی را در زمینه ورزش هزینه می‌کردیم، امروز با مشکل مواجه نبودیم، مگر ورزش و جوانان اعتبارات گسترده دارد. باید منابع مالی را مدیریت کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس همچنین با بیان اینکه اکنون 30 پروژه ورزشی در استان آماده بهره‌برداری است، گفت: امیدواریم برای هفته دولت حداقل 40 پروژه را آماده بهره‌برداری داشته باشیم و به مردم عزیز فارس و شیراز تقدیم کنیم.

کامیاب با بیان اینکه تلاش گسترده‌ای برای تکمیل پروژه ورزشگاه پارس(میانرود) و ورزشگاه 6 هزار نفری شیراز در دستور کار است، گفت: اکنون ورزشگاه 6 هزار نفری شیراز حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم در کوتاه‌ترین زمان ممکن تکمیل شود.

استان فارس پوشش دولت ورزش و جوانان کمک مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر