کد خبر: 378813 A

معاون امور داوطلبان هلال احمر فارس خبر داد:

ایلنا: معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان فارس از پیش بینی تهیه و توزیع 4 هزار سبد غذایی بین نیازمندان روزه دار در ماه مبارک رمضان و در قالب طرح همای رحمت خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی هلال احمر فارس، حسین رضایی با بیان اینکه طرح همای رحمت اقدام شایسته هلال احمر در حوزه امور اجتماعی است، گفت: جمعیت هلال احمر استان فارس همچون سال های گذشته همزمان با ماه مبارک رمضان و با بهره مندی از همت والا و دستان توانای خیرین و نیکوکاران، به دستگیری از محرومان و اقشار کم برخوردار در قالب طرح همای رحمت اقدام می کند.

رضایی اجرای طرح همای رحمت در استان فارس را با دو رویکرد گستراندن سفره های مهربانی (آئین افطار) و توزیع سبدهای غذایی بین اقشار محروم جامعه توصیف کرد و افزود: نیازمندان و بیماران صعب العلاج، زنان سرپرست خانوار، ایتام، روستاییان دور افتاده و همچنین معلولان، سالمندان و از کارافتادگان، از جمله جامعه هدفی است که در پوشش طرح همای رحمت قرار می گیرند.

وی در همین زمینه یادآور شد: کمک به خانواده های بی بضاعت شامل خانواده های بی سرپرست یا بدسرپرست، خانواده های زندانیان و سالخوردگان در طول ماه مبارک رمضان در دستور کار جمعیت هلال احمر قرار دارد.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر فارس از ارسال شیوه نامه طرح همای رحمت و بخش نامه‌های تکمیلی استانی به شعب شهرستانی از اوایل ماه شعبان المعظم خبر داد و اضافه کرد: انتظار داریم شعب جمعیت هلال احمر فارس با آمادگی کامل، طرح همای رحمت را در ماه مبارک رمضان اجرا کنند.

رضایی تصریح کرد: سبدهای غذایی طرح همای رحمت شامل برنج، روغن، ماکارونی، مرغ، قند و چای و حبوبات است و علاوه بر آن، سفره های مهربانی در راستای اطعام نیازمندان روزه‌دار در طول ماه مبارک رمضان گسترده می‌شود.

وی پیش بینی کرد: امسال 4 هزار سبد غذایی به ارزش ریالی هر سبد یک میلیون ریال بین خانواده‌های نیازمند در سطح استان فارس توزیع شود.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان فارس عنوان کرد: همچنین جشنواره «صدهزار لبخند» با هدف حمایت از افراد تحت پوشش طرح همای رحمت و به منظور ترویج فرهنگ حضور داوطلبانه در فعالیت‌های اجتماعی و عام المنفعه، در استان فارس در حال انجام است.

رضایی یادآور شد: این طرح با همکاری شرکت بسته بندی و توزیع دم نوش نیوشا اجرا می‌شود و در قالب آن خیرین با خرید بسته‌های چای و اهداء به جمعیت هلال احمر و توزیع بین نیازمندان، لبخند را بر لب مددجویان و نیازمندان روزه دار بر سر سفره‌های افطاری می‌آورند.

معاون معلولان هلال احمر جمعیت هلال احمر استان فارس ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر