کد خبر: 405613 A

معاون استاندار فارس خواستار شد؛

ایلنا: معاون عمرانی استانداری فارس گفت: منطقه ویژه اقتصادی لامرد یکی از کانون های اصلی اقتصادی در جنوب کشور و استان فارس است و تسریع در تمهید امکانات و عملیات مورد نیاز تامین آب صنایع مستقر ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد، خلیل رضاییان در نشست شورای اداری  شهرستان لامرد گفت: تامین آب مورد نیاز صنایع مستقر در این منطقه و انتقال به هنگام آب صنایع انرژی بر  با شیوه استیصال و شیرین‌سازی از دریا در زمره مواردی است که دستگاه‌های ذینغع باید با سرعت عمل بیشتر و رویکردی فرابخشی به آن مبادرت کنند.

وی اضافه کرد:به دلیل اهمیت و نقشی که منطقه ویژه اقتصادی لامرد در احیای اقتصاد و صنعت در استان فارس دارد، مدیریت ارشد استان نگاه خاصی به مقوله سرعت بخشی به ایجاد زیر ساخت‌های این منطقه دارد و به جد پیگیر حل و فصل برخی مشکلات در این منطقه هستیم.

معاون استاندار فارس با تقدیر از تلاش‌های انجام شده در این منطقه خاطر نشان کرد: یکی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی استفاده از ظرفیت و قابلیت های منطقه‌ای و تلفیق آن با منافع عمومی و اقتصاد ملی است که چنین رویکردی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد تجلی دارد.

رضاییان ضرورت پیش‌بینی سازوکارهای لازم برای استفاده از توانمندی‌های درون استانی در نضج گیری منطقه مزبور را خاطر نشان کرد و افزود: استان فارس از نظر نیروی انسانی کارآزموده و تجهیزات فنی می‌تواند علاوه بر صنایع مستقر در استان، خدمات مورد نیاز صنایع در استان‌های مجاور را نیز به خوبی تامین کند.

پیش از این نیز معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری فارس از عزم مسئولان  استان برای شتاب بخشی به ضرباهنگ فعالیت در منطقه ویژه اقتصادی لامرد به عنوان قطب صنعتی جنوب  فارس  خبر داده بود.

شایان ذکر است میزان آب مورد نیاز برای صنایع در فاز نخست توسعه منطقه اقتصادی لامرد ده میلیون متر مکعب در سال که این میزان توسط سازمان ایمیدرو خرید تضمین و ٥ میلیون متر مکعب هم توسط سازمان ذیربط پیش خرید شده است.

با توجه به شروع فعالیت اجرایی کارخانه آلومینیوم جنوب و نیروگاه غدیر که  مصرف صنعتی سالانه آب  آنها بالغ بر چند میلیون متر مکعب است، سرمایه گذاری در این بخش بسیار سودآور و مقرون به صرفه است.

منطقه ویژه اقتصادی لامرد  از جمله مناطق فعال اقتصادی است که با وسعتی بالغ بر هشت هزار و ۵۰۰ هکتار در شهرستان لامرد در جنوب استان  فارس  از مجموعه های تابعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران" ایمیدرو" به شمار می رود واحداث صنایع آلومینیوم، فولاد، منیزیم، پتروشیمی، سیمان و آلومینا و همچنین ایجاد نیروگاه  در آن پیش بینی شده است.

استان فارس منطقه ویژه اقتصادی و صنایع انرژی بر لامرد خلیل رضائیان-معاون استاندار فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر