کد خبر: 405643 A

مسئول بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

ایلنا: مسئول بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز از واگذاری صدور کارت تندرستی به دفاتر پیشخوان دولت خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سیامک شمس اظهار داشت: طرح واگذاری صدور کارت تندرستی به دفاتر پیشخوان دولت در شیراز در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی (اقدام و عمل) و همچنین کوچک کردن بدنه دولت و دسترسی بیشتر مردم به خدمات دولت، به اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه این تصمیم از سوی مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت گرفته شده است، افزود: یکی از برنامه‌های دولت باهدف برون‌سپاری فعالیت خود، اجرای طرح واگذاری صدور کارت تندرستی به دفاتر پیشخوان دولت بوده است.

شمس با اشاره به ملی بودن این پروژه، گفت: این طرح از سال 94 تاکنون، در دانشگاه تهران به‌عنوان پایلوت در حال اجرا است که امیدواریم با بسترسازی لازم، در آینده نزدیک این پروژه را در استان فارس عملیاتی کنیم.

مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات پیشخوان ایرانیان نیز، بابیان اینکه این پروژه ملی قرار است در 58 دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور به اجرا گذاشته شود، افزود: کاهش سفرهای شهری و کاهش مراجعه مردمی به سازمان‌های دولتی و از طرفی بازدهی بهتر خدمات دولتی، از مزایای این طرح است.

مهرداد محمدی در پایان اضافه کرد: با اجرای این طرح، عملیات ثبت و ضبط اطلاعات، در نزدیک‌ترین محل به زندگی شهروندان اجرا می‌شود که می‌تواند به مسأله محیط‌زیست و همچنین ترافیک شهری کمک کند.

دفاتر پیشخوان دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر