کد خبر: 407171 A

رئیس دادگستری مهر خبرداد:

ایلنا: رئیس دادگستری مهر از اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی از سیزدهم شهریورماه در دادگستری شهرستان مُهر خبر داد.

حسن رحیمیان با اعلام این خبر به ایلنا گفت: اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی یک تحول اساسی در نظام دادرسی و تسریع در رسیدگی ها ایجاد خواهد کرد.

وی بیان کرد: دادرسی الکترونیکی از برنامه‌های اصولی در دستورکار قوه قضاییه بوده و اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی در راستای این مهم است.

رحیمیان ادامه داد: بر اساس این طرح همه وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری و اصحاب دعوی و اشخاص حقیقی و حقوقی می بایست با مراجعه به سایت sakha2.adliran.ir ثبت نام نموده و سپس جهت احراز و تایید هویت و دریافت رمز عبور و شناسه کاربری به واحد ثبت نام ابلاغ الکترونیکی مستقر در دادگستری شهرستان مراجعه نمایند و سپس اوراق و اخطاریه های مربوط به دادرسی بصورت الکترونیکی به آدرس فرد فرستاده می‌شود و هیچگونه اوراقی بصورت فیزیکی به وسیله مامورین انتظامی به درب منزل اشخاص ارسال نخواهد شد.

رئیس دادگستری شهرستان مُهر گفت: امر ابلاغ اخطاریه ها و دادنامه ها یکی از چالش های پیش رو قوه قضائیه بوده است که این طرح تاثیر بسزایی در رفع اطاله دادرسی دارد و تحول بنیادین در این خصوص صورت می پذیرد و همچنین از حجم کار نیروی انتظامی به عنوان ضابط دستگاه قضایی کاسته می شود.

وی در خاتمه گفت: پیشگیری از تخلفات احتمالی در امر ابلاغ و رفع اطاله دادرسی و حفظ کرامت ارباب رجوع و حقوق شهروندان از دیگر مزیت های این طرح است.

استان فارس رئیس دادگستری شهرستان مُهر-حسن رحیمیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر