کد خبر: 256970 A

سخنگوی شورای صنفی نمایش اعلام کرد: ده فیلم برای اکران نوروزی نامزد شده‌اند که در‌‌نهایت ۵ فیلم در نوروز اکران می‌شود.

سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا؛ با اشاره به جلسه امروز(11 اسفند) این شورا گفت: در جلسه امروز وضعیت اکران نوروزی بررسی شد و باتوجه به اینکه امسال ایام فاطمیه مقارن با نوروز شده است و با توجه به این مسئله که همه فیلم‌های پرفروش در یک زمان اکران نشود؛ پیرامون اکران نوروز تصمیم گیری شد.

وی ادامه داد: دفا‌تر پخش فیلم‌هایی را که قصد داشتند اکران کنند دو اولویت اول و دوم اعلام کرده بودند و ما به دفا‌تر پخش اعلام کردیم که در نوروز فقط یک فیلم می‌تواند اکران کنند.

فرجی افزود: بعد از بررسی‌ها ده فیلم استراحت مطلق به کارگردانی عبدالرضا کاهانی، رخ دیوانه به کارگردانی ابوالحسن داوودی، طعم شیرین خیال به کارگردانی کمال تبریزی، ‌روباه به کارگردانی بهروز افخمی، من دیه گو ما رادونا هستم به کارگردانی بهرام توکلی، ماهی سیاه کوچولو به کارگردانی مجید اسماعیلی، ایران برگر به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی، اسب سفید پادشاه به کارگردانی محمدحسین لطیفی، عصر یخبندان به کارگردانی مصطفی کیایی و ناهید به عنوان ده نامزد نهایی برای اکران در نوروز ۹۴ معرفی شدند.

سخنگوی شورای صنفی نمایش ادامه داد: ۵ سر گروه سینمایی می‌توانند هرکدام با یکی از این فیلم‌ها برای نوروز ۹۴ قرار داد اکران امضا کنند و بعد قرارداد باید به شورای صنفی نمایش ارائه شود.

وی افزود: باید تا ساعت ۱۱فردا سه شنبه ۱۲ اسفند این قرار داد‌ها به شورای صنفی نمایش ارائه شود و شورای فردا اسامی ۵ فیلم نهایی را اعلام می‌کند.

فرجی افزود: زمانی قطعی آغاز اکران نوروزی فیلم‌ها در جلسه بعدی شورای مشخص می‌شود اما تلاش داریم که اکران نوروزی از ۲۰ اسفند ماه آغاز شود.

اکران نوروز 94 رخ دیوانه فیلم طعم شیرین خیال فیلم عصر یخبندان شورای صنفی نمایش اکران نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر