کد خبر: 256975 A

پروانه ساخت سریال «دندون طلا» به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری روز گذشته صادر شد و به زودی این مجموعه برای عرضه در شبکه نمایش خانگی کلید می‌خورد.

به گزارش ایلنا، سریال «دندون طلا» مدتی است در مرحله پیش تولید و انتخاب بازیگر قرار دارد و به زودی کلید می‌خورد. تاکنون حضور حامد بهداد، حمیدرضا آذرنگ و ستاره اسکندری در این مجموعه قطعی شده است و به زودی سایر بازیگران نیز معرفی می‌شوند.

از عوامل قطعی تولید «دندون طلا» می‌توان به مدیر تصویربرداری: سهیل نوروزی، طراح صحنه و لباس: مجید علی اسلام، طراح گریم: کامران خلج، صدابردار: رشید دانشمند، دستیار کارگردان: حامد میرباقری، برنامه ریز: فرزاد رحمانی، مشاور رسانه‌ای: بیتا موسوی، مدیر تولید: مهدی بدرلو، مجری طرح: مجید مطلبی و تهیه‌کننده: مهران برومند اشاره کرد.

در خلاصه داستان «دندون طلا» آمده است: نیر دختری مهاجر با پدری علیل ساکن حلبی آبادهای حاشیه شهر تهران و مشغول دوره‌گردی و دست فروشی است. او با پاسبانی به جرم سعد معبر کردن درگیر شده و پا به فرار می‌گذارد و به قهوه‌خانه‌ای پناه که پاتوق عده‌ای از لات و لوت‌های شهر است، صاحب قهوه‌خانه شخصی است بنام قنبر دیزلی (ملقب به «دندون طلا») به نیر پناه می‌دهد. قنبر از شجاعت و پاکدامنی و زحمت‌کشی نیر خوشش می‌آید و از جوانمردی و حق طلبی او. این آشنایی منجر به عشقی آتشین شده که فرجامش بارداری‌ست. قهوه‌چی بعداز آن که عشقش فروکش کرد؛ پشیمان شده و منکر بچه می‌شود... نیر وقتی با طینت ناپاک قنبر مواجه می‌شود تصمیم هولناکی می‌گیرد. او قصد دارد به کمک بچه‌ای که در شکم دارد از قهوه‌چی انتقام بگیرد. اما...

پیش از این نمایش «دندون طلا» به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری سال ۷۸ به اجرا درآمده و با استقبال زیادی روبرو شده است.

ستاره اسکندری بازیگر سریال «دندون طلا» پیش از این در اجرا این نمایش در سال ۷۸ یکی از بازیگران کار بوده و حامد بهداد و حمید رضا آذرنگ جز بازیگران جدیدی هستند که قرار است برای اولین بار در «دندون طلا» به ایفای نقش بپردازند.

داود میر باقری دندون طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر