کد خبر: 109690 A

دبیرکل مجمع جهانی:

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، گفت: گفتگوهای سازنده‌ای در رابطه با همکاری علمی در مسائل مختلف مانند وحدت در جامعه اسلامی به عمل آمده است.

ایلنا: دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در مصاحبه مطبوعاتی که هم زمان با سفر هیئتی از کشور عمان به ایران برگزار شد، گفت: گفتگوهای سازنده‌ای در رابطه با همکاری علمی در مسائل مختلف مانند وحدت در جامعه اسلامی به عمل آمده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله اراکی در مورد برنامه‌های چند روزه خود بیان کرد: با مراجع قم و آیت الله جوادی آملی و همچنین مدیریت حوزه علمیه قم آیت الله بوشهری ملاقات‌هایی داشته‌ایم.

وی ادامه داد: با هیئت عمان دیداری با اعضای علمی از دانشگاه ادیان اسلامی داشتیم و در آنجا هم گفتگوهایی در زمینه همکاری‌های علمی صورت گرفت.

اراکی توضیح داد: امروز در دیداری که با آیت الله تسخیری داشتیم در مورد جهان اسلام و تقویت تقریب مذاهب، طرح هایی برای وحدت اسلامی ارائه شد.

وی ادامه داد: امید داریم طرح و پیشنهادهایی که به هیئت علمایی بزرگ عمان تقدیم کرده ایم به سرعت اجرایی شود و در این مدت پیشنهادهای بسیار سازنده ای ارائه شد.

اراکی ابراز داشت: پیشنهادهای مطرح شده بسیار امیدبخش است و در آینده جزئیات طرح و پیشنهادها را مطرح می کنیم.

وی درپایان تاکید کرد: وحدت مسلمین در مجمع تقریب مذاهب اسلامی باعثمی شود که در مقابل طرح های توطئه‌ای دشمنان ما نیز بتوانیم اقداماتی انجام دهیم.

آیت الله جوادی آملی ایران جامعه اسلامی جهان اسلام حوزه علمیه قم عمان قم مصاحبه مطرح مجمع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر