کد خبر: 223389 A

نشریات خراسان، اطلاعات، شهروند، خبر جنوب، پیک توانا، کوک، مهرنامه، پنجره، پژوهش هنر، نقد حال و خبرگزاری‌های رسا، تسنیم و ایرنا در بخش‌های مختلف تقدیر شدند.

رئیس فرهنگستان ادب فارسی گفت: روز اولی که خبر افتتاح نمایشگاه را شنیدم از انتخاب عنوان آزادی مسئولانه بسیار خوشحال شدم. جا دارد کسی را که این عنوان را انتخاب کرد؛ تحسین کنیم زیرا این عنوان آنقدر جامع است که حرف دل ما را بیان می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ حداد عادل در مراسم اختتامیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات گفت: البته باید این نکته را نیز درنظر داشت که رابطه بین آزادی و مسئولیت چیست ضمن اینکه مسئولیت دربرابر کیست؟ باید درنظر داشت که ما در برابر خود آزادی هم مسئول هستیم اگر کسی می‌خواهد آزادی داشته باشد و غیرمسئولانه کار کند؛ در واقع خیانت کرده است.

رئیس فرهنگستان ادب فارسی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها نیز باید نسبت به زبان فارسی مسئولیت داشته باشند زیرا ما صاحب زبان گرانقدر و توانای تاریخی هستیم ادبیاتی که در معنی نزد مردم دانای جهان می‌توانیم به آن افتخار کنیم.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها باید مسئولیت پذیر باشند؛ ادامه داد: سال گذشته فرهنگستان ادب فارسی جایزه‌اش را به یک نویسنده از یکی از روزنامه‌های سراسری کشور داد اما امسال این فرهنگستان سه جایزه در نظر گرفته است که در پی آن هیات داوران به یکی از روزنامه‌ها به دلیل توجه به زبان و ادبیات فارسی جایزه ویژه‌ای می‌دهد که پیام جایزه این است که رسانه‌ها مراقب زبان فارسی باشند.

حداد عادل خاطرنشان کرد: ما دست کمک بسوی شما رسانه‌ها دراز می‌کنیم و می‌دانیم که اگر شما رسانه‌ها به فرهنگستان کمک نکنید ما در ترویج لغات موفق نخواهیم بود. همانطور که می‌دانید ایجاد لغات جدید کار ما و ترویج آن در جامعه کار رسانه‌ها است. امیدوارم در جامعه‌ای زندگی کنیم که حرفهای منطقی‌مان را در فضای رسانه‌ای بزنیم و این امر نشانه بلوغ جامعه است.

در ادامه برنامه؛ هیات داوران فرهنگستان ادب فارسی جایزه ویژه خود را ازنظر توجه به درج مقالات مفید در حوزه زبان و ادب فارسی به روزنامه اطلاعات و ازنظر پاکیزگی و درست‌نویسی دو جایزه دیگر خود را به روزنامه‌های شهروند و خبر جنوب اهدا کرد.

در انتهای برنامه با حضور محمد سرافراز رئیس رسانه ملی، حداد عادل رئیس فرهنگستان ادب فارسی و حسین انتظامی غرفه‌های بر‌تر انتخاب شدند که به شرح زیر است:

جایزه غرفه شایسته تقدیر در حوزه روزنامه‌های فرهنگی و هنری به نشریه خط خطی و همچنین غرفه بر‌تر به نشریه پیک توانا اهدا شد.
جایزه غرفه شایسته تقدیر در حوزه نشریه عمومی و خانوادگی به ایران پاک و همچنین غرفه بر‌تر به نشریه کوک اهدا شد.
جایزه غرفه شایسته بر‌تر در حوزه نشریات سیاسی و اقتصادی شایسته تقدیر نداشت اما غرفه بر‌تر مهرنامه و پنجره انتخاب شدند.
جایزه غرفه شایسته تقدیر در حوزه آموزشی و تخصصی نشریه طُره و غرفه بر‌تر به نشریه پژوهش و هنر اهدا شد.
جایزه غرفه شایسته تقدیر در حوزه دین و اندیشه خبرگزاری ایکنا و غرفه بر‌تر به خبرگزاری رسا اهدا شد.
جایزه غرفه شایسته تقدیر در حوزه رسانه‌های محلی نشریه همدان پیام و غرفه بر‌تر به نشریه نقد حال اهدا شد.
جایزه غرفه شایسته تقدیر در حوزه موسسات مطبوعاتی به نشریات دنیای تغذیه، خانواده سبز و آرامش بر‌تر و همچنین غرفه بر‌تر به روزنامه خراسان اهدا شد.
جایزه غرفه شایسته تقدیر در حوزه روزنامه‌ها به روزنامه آسیا و همچنین غرفه بر‌تر به روزنامه گسترش اهدا شد.
جایزه غرفه شایسته تقدیر در حوزه خبرگزاری‌ها به خبرگزاری ایرنا و همچنین غرفه بر‌تر به خبرگزاری تسنیم اهدا شد.

غرفه‌های برتر بیستمین نمایشگاه مطبوعات معرفی شدند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر