کد خبر: 235591 A

شهربازی‌های سنتی در آینده‌ای نزدیک در ۴۰۰ شهر کشور آغاز به‌کار خواهد کرد.

یعقوب مصحفی، بنیانگذار و طراح شهربازی‌های سنتی با اعلام این خبر گفت: وسعت این شهربازی‌ها به جمعیت هر شهر بستگی دارد اما به‌طور میانگین در هر شهربازی ۲۰ غرفه پیش‌بینی می‌شود که ۱۵ غرفه بازی‌های سنتی و ملی چون کبدی، الک دولک، طناب‌کشی و قصه‌گویی را شامل می‌شود و در پنج غرفه نیز بازی‌های بومی هر شهر بر پا خواهد شد.

به گزارش ایلنا؛ وی با بیان اینکه این شهربازی‌های سنتی به نام سرزمین من نامیده می‌شود، افزود: کودکان بین ۲ تا ۱۵ سال می‌توانند با پرداخت ورودی به مدت سه ساعت از همه غرفه‌های این شهربازی‌ها استفاده کنند که پرداخت این مبلغ، امکان استفاده پدر مادر‌ها حتی پدر بزرگ و مادر بزرگ‌ها از امکانات مجموعه را می‌سر می‌کند.

به گفته مصحفی، شهربازی‌های سنتی مجهز به یک اتاق فرمان است که کار‌شناسان با استفاده از دوربین‌های مدار بسته، استعداد کودکان را شناسایی و در جهت شکوفا کردن آن برنامه ریزی می‌کنند همچنین اگر کودکی رفتاری ناهنجار داشته باشد کار‌شناسان کمک می‌کنند تا ناهنجاری‌ها به هنجار تبدیل شود.

وی ادامه داد: آرامش و امنیت، بارز‌ترین مشخصه شهربازی‌های سنتی در مقایسه با شهربازی‌های مکانیکی است ضمن اینکه کمک به احیای بازی‌های بومی و ملی از مزیت‌های آن به شمار می‌رود.

شهربازی‌های سنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر