کد خبر: 239008 A

همایش بین‌المللی «تدکس»؛ روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ در مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار می‌شود.

اولین همایش بین‌المللی «تدکس» در ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا؛ «تدکس کیش» اولین دوره تدکس است که به صورت بین‌المللی در ایران با حضور سخنرانان ایرانی و خارجی برگزار می‌شود. انتخاب جزیره زیبای کیش به عنوان میزبان این همایش بین‌المللی به دلیل موقعیت ویژه‌ای است که برای برقراری ارتباط و تبادل ایده‌ها٬ دانش و فرهنگ میان ایرانیان و سایر ملت‌های جهان دارد و با توجه به جذابیت‌های توریستی و زیرساخت‌های تجاری و اقامتی در این جزیره مزیتی دوچندان می‌یابد.

این همایش با هدف تقویت انگیزه، خودباوری، اعتماد به نفس و الهام‌بخشی به جامعه جوان ایرانی و کارآفرینان٬ ایجاد بستری برای آفرینش و پرورش ایده‌های نو و بکر و افزایش ارتباط میان نوآوران ایران و سایر نقاط جهان با مضمون «آستانه تحول» برگزار می‌شود.

«تدکس کیش» یک رویداد کاملا غیرانتفاعی است که تمام مراحل آن توسط داوطلبانی که از داخل و خارج از ایران گرد هم آمده‌اند انجام می‌شود؛ افرادی که ارزش ایده‌ها و تجارب بزرگ را خوب می‌شناسند و خواهان تغییر و بهتر شدن دنیا هستند و برای آن تلاش می‌کنند.

هدف اصلی بنیاد غیرانتفاعی TED بنای محیطی مناسب برای عرضه ایده‌های گوناگون است که سی سال پیش با یک کنفرانس چهار روزه در کالیفرنیا آغاز شد. در سال‌های اخیر سخنرانی‌های TED به ١٠۴ زبان ترجمه شده و بیش از ٢میلیارد بازدیدکننده اینترنتی داشته‌است.

تدکس‌ها(TEDx) رویدادهایی هستند که با مجوز بنیاد TED و با هدف ایجاد فضایی مشابه با کنفرانس اصلی تد در سراسر دنیا برگزار می‌شوند تا ایده‌های بیشتری، فرصت انتشار داشته‌باشند.

همایش بین‌المللی «تدکس»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر