کد خبر: 187856 A

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم‌زمان با شروع فصل تابستان، ۲۹ عنوان کتاب قدیمی و پرمخاطب گروه سنی خردسال و کودک را تجدید چاپ کرد.

۲۹ کتابی که توسط کانون پرورش فکری کودکان تجدیدچاپ شده؛ برخی در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ تولید شده و امسال برای نوزدهمین و بیستمین بار برای کودکان گروه سنی الف و ب(۳ تا ۹ سال) زیر چاپ رفته است.

به گزارش ایلنا؛ در این میان مجموعه کتاب‌های «گام‌های نخستین ۱ تا ۴» بر اساس نوشته ثمینه باغچه‌بان، بازنوشته شعله دولت‌آبادی و سیمین دخت مشکور و تصویرگری علی اصغرزاده به ترتیب برای بیستمین، هجدهمین، چهاردهمین و دهمین بار تجدید چاپ شد و شمارگان آن‌ها به ۳۵۵هزار، ۳۰۵هزار، ۲۵۵هزار و ۲۴۰هزار نسخه رسید.

هم‌چنین دو کتاب «آموزش علوم ۱ و ۲» ترجمه و اقتباس شعله دولت‌آبادی و سیمین دخت مشکور و تصویرگری مریم رحمتی‌اوینی و مهشید مهاجر به ترتیب به چاپ نوزدهم و شانزدهم رسید و شمارگان آن از مرز ۲۴۰هزار و ۲۱۵هزار نسخه گذشت.

در عین حال، کتاب داستان‌های «ماجرای احمد و سارا» نوشته فرشته طائرپور و تصویرگری مهرنوش معصومیان برای هشتمین بار به زیر چاپ رفت و تاکنون ۲۰۰هزار نسخه از آن منتشر شده است و شمارگان کتاب «ماجرای احمد و نی‌نی کوچولو» نوشته نیره توکلی و تصویرگری مهرنوش معصومیان در نهمین مرحله چاپ به ۲۰۵هزار نسخه رسید.

بر همین اساس کتاب «خانه‌ی حاج‌ رحیم آقا کجاست؟» به نویسندگی و تصویرگری پرویز کلانتری برای دوازدهمین بار با شمارگان ۲۲۰هزار نسخه منتشر شد و «باران شادی» نوشته حمید گروگان و تصویرگری مهرداد نعیمیمان در هشتمین مرحله چاپ از مرز ۱۴۹هزار عبور کرد.

هم‌چنین کتاب «گوسفندی که خیلی کوچک بود» به نویسندگی و تصویرگری راب لویس و ترجمه هوشنگ آزادی‌ور برای پنجمین بار با شمارگان ۱۰۰هزار نسخه، «نماز فرشته» نوشته نورا حق پرست و تصویرگری لاله احمدی برای هشتمین بار با شمارگان ۱۰۰هزار نسخه، «دستمال خال خالی» به نویسندگی و تصویرگری زهره پریرخ برای هفتمین بار با شمارگان ۹۰هزار نسخه و «راز آواز» نوشته مژگان شیخی و تصویرگری خشایار قاضی‌زاده برای چهارمین دفعه با شمارگان ۶۵هزار نسخه به تازگی تجدید چاپ شده است.

کتاب «فرشته‌ای از آسمون» سروده ناصر کشاورز و تصویرگری امیر نساجی برای دومین بار با شمارگان ۴۰هزار نسخه، «خرس کوچولوی قطبی و خرگوش شجاع» به نویسندگی و تصویرگری هانس دَُبیر و ترجمه منصور کدیور برای سومین بار به تعداد ۳۸هزار نسخه، «ترانه‌های نوازش» سروده مصطفی رحماندوست و تصویرگری علی خدایی برای چهارمین دفعه با شمارگان ۳۵هزار نسخه و «قیافه‌های بامزه» به نویسندگی و تصویرگری نیکولا اسمی و ترجمه نوشین اخلاقی برای چهارمین دفعه با شمارگان ۳۵هزار نسخه بازنشر شد.

همچنین کتاب «آش سنگ» نوشته روبرت ژیرو، ترجمه مصطفی سلیمی و تصویرگری پاسکال ویرت برای چهارمین بار با شمارگان ۳۳هزار نسخه، «ترانه‌های بابایی»(از مجموعه ترانه های خانه) کاری از خانه شعر کودک، سروده‌ی گروه شاعران و تصویرگری گروه تصویرگران برای سومین بار با شمارگان ۳۰هزار نسخه، «پله بازی» به نویسندگی سرور کتبی و تصویرگری رضا لواسانی برای سومین دفعه با شمارگان ۲۵هزار نسخه، «افسانه کچل کفترباز» نوشته لیسا جمیله برجسته برای دومین بار به تعداد ۲۳هزار نسخه، «آسیاب بچرخ» به نویسندگی سرور کتبی و تصویرگری انطلاق محمدعلی برای دومین بار با شمارگان ۲۰هزار نسخه و «موش موشک کجایی؟» به تصویرگری علی خدایی برای دومین دفعه با شمارگان ۲۰هزار نسخه تجدید چاپ شد.

در عین حال کتاب «ریاضی برای کودکان آسان می‌شود» به نویسندگی گِرگ تانگ، ترجمه مجید عمیق و تصویرگری هیتر گاهون برای سومین بار با شمارگان ۲۵هزار نسخه، «یکی بود» نوشته سوسن طاقدیس و تصویرگری ندا عظیمی برای دومین بار با شمارگان ۲۳هزار نسخه، «این همه تلق و ملق» به نویسندگی سرور کتبی و تصویرگری علیرضا گلدوزیان برای دومین بار با شمارگان ۲۰هزار نسخه، «هی، با من دوست می‌شوی؟» به نویسندگی مژگان کلهر و تصویرگری ندا عظیمی برای سومین دفعه با شمارگان ۱۸هزار نسخه و «این جا مال من است» به نویسندگی و تصویرگری ژروم رویی لیر و ترجمه بهمن رستم‌آبادی برای دومین بار با شمارگان ۱۵هزار نسخه منتشر شده است.

کانون پرورش فکری کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر