کد خبر: 257034 A

فراخوان نهمین دوره جشنواره منطقه‌ای فرهنگی بومی فیلم و عکس «ژیار» از طرف دبیرخانه این جشنواره منتشر شد.

به گزارش ایلنا، نهمین دوره جشنواره منطقه‌ای فرهنگی بومی فیلم و عکس «ژیار» با حضور آثار هنرمندان استان‌های غرب کشور از جمله کرمانشاه، ایلام، لرستان، آذربایجان غربی و کردستان و با همکاری و حمایت شورای اسلامی شهرستان بانه و شهرداری این شهر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بانه و همچنین با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و انجمن سینمای جوانان ایران، دفتر سنندج به صورت رقابتی و غیررقابتی در دو بخش فیلم کوتاه و عکس در روزهای ۲۹ تا ۳۱ فروردین ماه سال آینده در شهر بانه در استان کردستان برگزار می‌شود.

فراخوان جشنواره اخیراً از طرف دبیرخانه این جشنواره، منتشر شده است و هنرمندان این استان‌ها می‌توانند آثار خود را حداکثر تا تاریخ یکم اسفندماه سال جاری به دفتر این جشنواره ارسال کنند.

این جشنواره با هدف معرفی فرهنگ و هنر منطقه، ایجاد بستری تبلیغاتی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری، بازسازی و تقویت سینمای کوتاه، معرفی و شناسایی و کشف استعدادهای جوان در منطقه برگزار خواهد شد.

بخش رقابتی با موضوع فرهنگی بومی شامل هر نوع آثار ویدیویی کوتاه است که در آن با شیوه‌های داستانی مستند، مستند داستانی، پویانمایی، تجربی، نوعی خاص از فرهنگ، فولکلور، آداب و رسوم، هنر، آیین‌ها و مناسک، اخلاق و سایر معیارهایی که هویت اصیل بومی یک منطقه یا قومیت را بدون قوم‌گرایی افراطی و عاری از خرافه در چارچوب تعامل و همزیستی مسالمت‌آمیز با دیگران به تصویر بکشد.

هر اثری که با درایت، هوشمندی و خلاقیت سازنده آن مروج و مبلغ یک فرهنگ بومی صحیح و انسانی در قالب هویت فرهنگی و با اندیشه همگرایی و تقریب و دوستی اقوام باشد بیشتر مورد توجه خواهد بود.

بخش غیررقابتی این جشنواره نیز، فرصتی برای تبادل اندیشه و تجربه‌های هنرمندان و ایجاد زمینه‌های مناسب برای ارزیابی جایگاه آثار فیلمسازان فیلم کوتاه فراهم می‌آورد که شامل نمایش ویژه، بزرگداشت، مرور آثار، نشست‌های تخصصی و... خواهد بود.

نهمین دوره جشنواره منطقه‌ای فرهنگی بومی فیلم و عکس «ژیار» در بخش رقابتی فیلم و عکس و در بخش‌های مختلف این دو رشته، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی به برندگان اهدا خواهد کرد.

جشنواره فیلم ژیار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر