کد خبر: 259055 A

ایلنا: پاورقی‌های امیرحسین خورشیدفر (داستان نویس و روزنامه‌نگار ادبی) در روزنامه اعتماد در قالب یک کتاب منتشر می‌شود.

خورشیدفر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اعلام ابنکه سرانجام بعداز تعویق طولانی؛ چاپ کتاب «تهرانی‌‌ها» نهایی شد، گفت: پنجاه قسمت از داستان تهرانی‌ها که در سال 87 یکی از ستون‌های  روزنامه‌ی اعتماد بود با یک بازنویسی مجدد به همراه قصه‌ای بلند 80 صفحه‌ای با همان کاراکترها تحت عنوان «شیدایی پر از شعاع» در قالب کتاب منتشر می‌شود. کتاب در حال‌حاضر دست ویراستار است اما هنوز قرارداد انتشار آن با ناشر قطعی نشده است.

او همچنین با اشاره به رمانی که ادامه‌ی نگارشش را سال گذشته متوقف کرده بود، گفت: کار روی این رمان که فعلا نام «آرزوی‌های بزرگ» را برای آن در نظر گرفته‌ام بعد از فوت پدرم چند‌ماهی مسکوت مانده بود، اما حالا دوباره داستان‌نویسی را در پیش گرفتم و امیدوارم قسمت‌های باقی‌مانده هم در تعطیلات نوروزی تمام شود.

این داستان‌نویس و روزنامه‌نگار افزود: «آروز‌های بزرگ» نام رمانی از چالرز دیکنز هم هست و به همین دلیل تشابه اسمی شاید نام کتاب را تغییر دهم. البته داستان به نوعی در ارتباط با کتاب دیکنز است و اساسا آن‌هایی که فضای قصه‌های من را می‌شناسند ممکن است از تفاوت این کار با با آثار گذشته شوکه شوند.

«آروز‌های بزرگ» داستانی است پر از جادو، معما و روابط عاشقانه و ماجراهایی پرفراز و نشیب که با آب‌وتاب تمام روایت می‌شوند. به عبارت بهتر کتاب مواجهه‌ای از دیوها، الهه‌ها و خدایان زرتشتی و پهلوی مشرق‌زمین (حوزه‌ی ایران، هند و ...) و خدایان یونانی است. اتفاقات داستان هم در سه شهر تهران، بمبئی و لندن هم می‌گذرند.

خورشیدفر همچنین یک داستان نوجوان به‌نام «بوشاسب درازدست» را در انتظار چاپ دارد.

به گفته‌ی او؛ بوشاسب در باورهای باستانی دیوی است که صبحگاه اجازه نمی‌دهد از خواب بیدار شودی و به نوعی دیو تنبلی و کاهلی به حساب می‌آید و اهورامزدا برای مقابله با این دیو خروس را برای آدمیان می‌فرستد.

او اضافه کرد: در این کتاب سعی داشتم تا با کمک گرفتن از این افسانه به این مسئله بپردازم که مشکل جامعه‌ی ما نه دروغ است؛ نه خشکسالی و نه جنگ، بلکه مهمترین خطر و بحران ما تنبلی افراد جامعه است. در مورد ناشر نهایی هم تردید دادم و قرار است بعد از اتمام کار تصویرسازی با مشورت تصویرگر ناشر مشخص شود.

امیرحسین خورشیدفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر