کد خبر: 260437 A

رمان " من و تو" اثر" نیکولو آمانیتی" نویسنده مطرح ایتالیایی با ترجمه "فروغ هراتیان" توسط نشر داستان منتشر شد.

به گزارش ایلنا، فروغ هراتیان پیش از این مجموعه داستان "سنگ وچشمه" را از تولستوی  نیز ترجمه و توسط نشر نگیما منتشرکرده است.

"نیکولو آمانیتی" چندین رمان و مجموعه داستان در کارنامه‌اش دارد و چند جایزه مطرح نیز کسب کرده. او از نویسندگانی‌ست که آثارش ازطرف فیلمسازان سرشناس ایتالیایی با استقبال زیادی مواجه شده و فیلم‌های اقتباسی  از آثارش نشان دهنده پتانسیل بصری و وجود رویکردی سینمایی درآثار این نویسنده است.

"من و تو" آخرین رمان منتشر شده این نویسنده است که در اکتبر ۲٠۱٠ منتشر شد و"برناردو برتولوچی"کارگردان سرشناس ایتالیایی هم با برداشتی آزاد؛ فیلمی از روی آن به همین نام ساخت که در سال ۲٠۱۲ روی پرده سینماها رفت.

رمان "من و تو"، حکایت پسری چهارده ساله است که از کودکی دچار مشکلاتی در برقراری روابط اجتماعی با همسالان خود است. مادر نگران از وضعیت فرزند، او را نزد روانپزشک می‌برد تا تحت درمان قرار گیرد. او هنگام گذراندن سن رشد، سعی می‌کند وارد جمع دیگر دانش‌آموزان تا طبیعی به‌نظر برسد. روزی گفتگوی چند همکلاسی‌اش را می‌شنود که در حال تدارک سفری برای گذراندن تعطیلات زمستانی هستند. ناامید و غمگین از اینکه چرا او به این سفر دعوت نشده، به خانه برمی‌گردد و به دروغ به مادرش می‌گوید از طرف همکلاسی‌هایش به اسکی دعوت شده.

"آمانیتی" با این داستان آموزشی، به طرز بی‌نظیری تصویر جدیدی از چشم‌انداز بلوغ را به نمایش می‌گذارد و با معرفی شخصیتی زنانه درکنار شخصیت اصلی داستان، زیبایی چشمگیری به آن می‌بخشد.

نیکولوآمانیتی، نویسنده‌ی ایتالیایی متولد ۲۵ سپتامبر ۱۹۶۶ در شهررم است. وی در رشته‌ زیست‌شناسی مشغول به تحصیل شد، اما تحصیلات خود را نیمه‌کاره رها کرد. اولین رمان او"آبشش‌ها" در سال ۱٩٩۴ به چاپ رسید که کارگردان ایتالیایی "فرانچسکو رانیه ری مارتینوتی"  در سال ۱۹۹۹ فیلمی از روی آن ساخت. در سال ۱٩٩۵ به همراه پدرش "ماسیمو"که روانپزشک است، مقاله‌ای به نام پسر را منتشر کرد. در ۱٩٩۶مجموعه‌ی داستان "گل و لای" را نوشت که "مارکورسیزی " فیلم"آخرین سال نو "را در ۱۹۹۸ از روی یکی از داستان‌های آن به تصویرکشید.

در سال ۱٩٩٩ رمان "تو را برمی‌دارم و می‌برم" را نوشت و سرانجام در سال ۲٠٠١ رمان معروفش"من نمی‌ترسم"را چاپ کرد که او را به شهرت رساند. دو سال بعد "گابریله سلوتورس" فیلم زیبایی از روی این اثر ساخت. رمان بعدی او "خداوند چگونه فرمان می‌راند"  است که در سال ۲٠٠۶ منتشر شد و در سال ۲۰۰۷ جایزه  "استرگا" را از آن خود کرد و فیلمی به کارگردانی "سلوتورس" در ۲۰۰۸ از روی این رمان ساخته شد. این نویسنده در سال ۲٠٠۹"که جشن آغاز شود" را چاپ کرد و برای آن کاندیدای جایزه‌ی "الابردای طلایی"در سال۲٠۱۰ شد. پس از آن، آخرین اثر آمانیتی ، مجموعه داستان "لحظه حساس " است که در سال ۲۰۱۲ به چاپ رسانید.

نشر نگیما نیکولا آمانیتی من و تو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر