کد خبر: 262641 A

نشست سخنرانی و نمایش اسلایدی تحت عنوان «عکاسی ایران: ۱۷۰ سال تصویرگری زندگی اجتماعی» توسط کاوه بغدادچی در منطقه‌ی منهتن نیویورک برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ نشست «عکاسی ایران: ۱۷۰ سال تصویرگری زندگی اجتماعی» در حاشیه‌ی نمایشگاه گروهی عکس «زندگی با فرش دستباف ایرانی» برپا می‌شود که از ۲۶ اسفند ۹۳ با کیوریتوری کاوه بغدادچی به میزبانی مرکز فرهنگی هنری اکسس‌ثی‌یتر در شهر نیویورک آمریکا درحال برگزاری است.

نشست یاد شده در بالا با بیان مواردی پیرامون چگونگی ورود عکاسی به ایران و سپس گسترش آن در کشور و تبدیل شدن به فن و پیشه‌ای فراگیر آغاز می‌شود. پس از آن مواردی از تلاش‌های ایرانیان برای استفاده از عکاسی به عنوان ابزار ثبت زندگی روزمره و سپس انجام تلاش‌هایی برای تبدیل آن به مدیومی برای بیان غیرمستند هنری و مفهومی صحبت می‌شود.

اوج‌گیری و تسلط عکاسی مستند با وقوع انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ و سپس دوران هشت سالهٔ جنگ با عراق از دیگر موارد مطرح در این سخنرانی است. پس از آن به ویژه به نحوه‌ی تصویرگری مسائل مرتبط با زندگی روزمره توسط عکاسان هنری ایران به ویژه از اواخر دههٔ ۷۰ خورشیدی تا زمان حاضر پرداخته می‌شود.

کاوه بغدادچی بهمن‌ماه ۹۳ هم در نشستی با عنوان «عکاسی ایرانی: گذشته و حال» در محل موزهٔ صنایع دستی و هنر مردمی (CAFAM) لس‌آنجلس واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا پیرامون وضعیت عکاسی در ایران از بدو ورود تا به امروز نشستی برگزار کرده بود.

کاوه بغدادچی نشست «عکاسی ایران: ۱۷۰ سال تصویرگری زندگی اجتماعی»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر