کد خبر: 263937 A

غلامرضا فرجی:

ایلنا: به دنبال بحث‌هایی که پیرامون میزان فروش فیلم‌های در حال اکران مطرح شد شورای صنفی نمایش اعلام کرد که من بعد آمار فروشی مورد قبول قرار می‌گیرد که از سوی این شورا اعلام شده باشد.

غلامرضا فرجی(سخنگوی شورای صنفی نمایش) در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا؛ با اشاره به جلسه امروز این شورا گفت: در جلسه امروز پیرامون وضعیت آمار فروش فیلم‌ها بحث و تبادل نظر شد و اعضا بر ارائه یک راهکار برای جلوگیری از ارائه آمار غلط تاکید کردند.

وی ادامه داد: متاسفانه سال‌های گذشته بعضی از دفا‌تر فروش آمارهایی اعلام می‌کردند که یا غیرواقعی بود یا دروغین. به همین دلیل قرار شد ساز و کاری طراحی و در وزارت ارشاد مصوب شود که از این پس آمار فروش فیلم‌ها رقمی است که شورای صنفی نمایش اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: بر این اساس میزان فروش فیلم‌ها به‌جای اینکه در دفا‌تر پخش اخذ شود از سالن‌های سینمایی گرفته می‌شود و شورای صنفی نمایش این آمار فروش را اعلام می‌کند. البته همچنان تهیه‌کنندگان و پخش‌کنندگان فیلمها می‌توانند آمار فروش را اعلام کنند اما این آمار باید مورد تایید شورای صنفی نمایش قرار بگیرد.

وی همچنین درباره وضعیت اکران فیلم‌های نوروز ۹۴ نیز گفت: کف فروش همه فیلم‌های درحال اکران بالاست به همین دلیل این فیلم‌ها می‌تواند در هفته‌های آینده به اکران خود ادامه دهند تا زمانی که کف فروش افت نکند نمایش فیلم‌ها ادامه خواهد داشت.

فرجی درباره سایر مصوبات جلسات امروز شورا گفت: قرار شد امسال علاوه بر شش ماهه دوم سال در شش ماهه اول نیز فیلم‌ها در گروه آزاد اکران شوند و اگر فیلمی متقاضی اکران در گروه آزاد باشد می‌تواند تقاضای خود را ارائه کند.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد دفا‌تر توزیع و پخش اسامی فیلم‌های متقاضی اکران سال ۹۴ را همراه با یک نسخه قرارداد و پروانه نمایش به وزارت ارشاد ارائه کنند.

غلامرضا فرجی شورای صنفی نمایش آمار فروش فیلمها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر