کد خبر: 273000 A

کتاب "نگرشی نو" نوشته گوستاو گاس که با ترجمه سیدرسول میرفندرسکی ازسوی نشر شهد منتشر شده، دیشب (5 اردیبهشت) در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ گوستاو گاس(استاد دانشگاه‌ها پریتوریا) درباره کتاب "نگرشی نو" گفت: اصلی‌ترین دلیلی که باعث شد من این کتاب را بنویسم، این بود که به مردم کمک کنم تا زندگی 100 درصد موفق داشته باشند. من معتقدم همه می‌توانند زندگی‌ای با 100 درصد موفقیت را تجربه کنند. در برنامه این کتاب سوالی را مطرح کردیم. سوال این بود که آیا باید زندگی کرد؟ آیا لازم است تا زندگی صددرصدی را تجربه کنیم؟ شیوه رسیدن به این پاسخ، پرسیدن سوال از خوانندگان کتاب است. بهترین راهی که می‌توانید مردم را آموزش دهید، ارائه‌ی پاسخ و راه حل به شنوندگان نیست، بلکه پرسیدن سوالاتی‌ست که او را به تفکر وادارد.

او ادامه داد:  در این کتاب ما 7 سوال را  مطرح می‌کنیم تا بدانیم چگونه می‌توان به زندگی صددرصدی رسید. اگر شما سوالا درستی بپرسید، به پاسخ‌های درستی دست‌ پیدا می‌کنید. یکی از خردمندترین انسان‌های جهان می‌گوید برای رساندن مردم به موفقیت، پاسخ‌های صحیح به آنها ندهید بلکه  سوالات درست و صحیحی از آن‌ها را بپرسید. رومی یکی از شاعران مطرح جهان، می‌گوید: "در جوانی به دنبال تغییر جهان بودم اما وقتی پیرتر شدم و به خرد رسیدم، به فکر تغییر خودم افتادم."

گوستاو گاس، پیشتر این کتاب را در ایران تدریس کرده بود و طی این مراسم، مدرک کسانی که دوره‌های آموزشی گوستاو گاس را به پایان رسانده بودند،  به آن ها ارائه شد تا کتاب نگرشی نو توسط فارغ‌التحصیلان در ایران تدریس شود.

در این مراسم، مجید صالحی، نیما شاهرخ‌شاهی، نرگس محمدی، احمد حلت، رسول میرفندرسکی و چهره‌های حوزه بازرگانی حضور داشتند.

گوستاو گاس کتاب نگرشی نو رسول میرفندرسکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر