کد خبر: 273030 A

مراسم تشییع پیکر داوود رمضان شیرزادی(رئیس سابق اتحادیه ناشران و کتابفروشان) با حضور معاون فرهنگی وزیر ارشاد و جمع زیادی از اعضای این صنف برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد داوود رمضان شیرازی(رئیس اسبق اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و موسس انتشارات سنایی) امروز صبح (یکشنبه؛ ۶ اردیبهشت) با حضور معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد و اعضای صنف ناشران و کتابفروشان در محل اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران برگزار شد.

سیدعباس صالحی (معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد) از رمضان شیرزادی به‌عنوان یکی از چهره‌های خدمتگذار عرصه نشر کشور و دردآشنا با این حوزه یاد کرد و ضمن اشاره به نقش او در شکل‌گیری نهاد صنفی قدرتمندی به نام اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، خواستار همبستگی بیشتر این صنف برای ادامه راه بزرگانی مانند رمضان شیرازی در مسیر برطرف کردن معضلات عرصه نشر شد.

مهدی رمضان شیرازی(فرزند زنده‌یاد داوود رمضان شیرازی) نیز در سخنانی کوتاه از اعضای صنف ناشر و کتابفروش برای حضور در مراسم تشییع پدرش سپاسگذاری کرد.

در ادامه این مراسم؛ پیکر شیرزادی از جلوی اتحادیه ناشران و کتابفروشان و خانه‌ی دوم این ناشر؛ به سمت بهشت زهرا(س) تشییع شد تا در قطعه نام‌آوران به خاک سپرده شود.

مراسم یادبود زنده‌یاد داوود رمضان شیرازی سه‌شنبه هشتم اردیبهشت ماه، از ساعت ۱۶ تا ۱۹:۳۰ در مسجد نور واقع در میدان فاطمی در تهران برگزار می‌شود.

در این مراسم؛ حسن کیائیان(رئیس سابق اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران)، نادر قدیانی(رئیس سابق) و محمود آموزگار (رئیس جدید اتحادیه) نیز هریک برای دقایقی کوتاه از ویژگی‌های اخلاقی شیرزادی سخن گفتند.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
اتحادیه ناشران و کتابفروشان تشییع پیکر داوود رمضان شیرازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر