کد خبر: 273061 A

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اصفهان:

ایلنا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حوزه فرهنگ نباید سیاسی فکر و عمل کرد و همه موضوعات را با عینک سیاست‌زدگی نگاه کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان؛ علی جنتی در مراسم معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، با تاکید بر اینکه، در حوزه فرهنگ، کار باید به اهل فرهنگ واگذار شود، افزود: بسیاری از دولت‌مردان و سیاست‌گذاران کشور دغدغه ایجاد شغل، رفع بیکاری و گرفتاری روزمره مردم را دارند درحالی‌که موضوع فرهنگ یکی از معضلات کشور است و به فرموده رهبر معظم انقلاب سیاست و اقتصاد ذیل فرهنگ تعریف می‌شود.

جنتی، با تاکید بر فعال کردن دیپلماسی فرهنگی؛ تصریح کرد: در این مسیر می‌توان از فیلم‌ها و نمایش‌ها، موسیقی فعالیت‌های قرآنی، فعالیت فرهنگی کانون‌های مساجد و مؤسسات فرهنگی استفاده کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بر واگذاری عمده فعالیت‌های این وزارتخانه به انجمن‌های فرهنگی و هنری تاکید کرد و گفت: در حال حاضر انجمن‌ها حضور فعالی داشته و امسال بخش عمده نمایشگاه کتاب تهران به بخش ناشران واگذار شده اما سیاست‌های کلی وزارت فرهنگ و ارشاد برعهده دارد.

جنتی، خاطرنشان کرد: در سال ۹۳ در مقایسه با ۹۲، ۸ هزار عنوان کتاب بیشتر چاپ شده است.

وی درباره مدیرکل جدید فرهنگ استان اصفهان گفت: حجت‌الاسلام ارزانی؛ شخصیت برجسته فرهنگی دارای تحصیلات حوزوی و دانشگاهی و صاحب تجربه در داخل و خارج کشور بوده و مدیر شایسته، صاحب تألیفات و مقالات متعددی در حوزه فرهنگ و دین است و اگر چنین‌شناختی از وی نداشتم وی را برای مدیریت اداره ارشاد اسلامی انتخاب نمی‌کردم.

این مقام مسئول افزود: در طول ۳۵ سال گذشته در سمت‌های مختلف خودم افرادی را برای مدیریت انتخاب کردم که در درجه نخست مراتب تدین او احراز شده، اعتقاد به نظام و ولایت فقیه داشته و دارای تخصص و تجربه اجرایی در کار باشد. چراکه سیاست دولت یازدهم همواره مبتنی بر انتخاب افراد شایسته و با صلاحیت در انجام امور بوده و در گزینش این افراد گرایش‌های سیاسی به هیچ وجه دخیل نبوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حجت‌الاسلام ارزانی هیچگونه گرایشی به طیف‌های اصلاح‌طلب یا اصولگرا نداشته و سعی او همواره بر خدمت به آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است.

علی جنتی معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر