کد خبر: 274427 A

آیین افتتاح بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران روز سه‌شنبه (15 اردیبهشت ماه) با حضور رئیس‌جمهور برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، مراسم افتتاح بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران  ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه (15 اردیبهشت ماه) در ضلع جنوبی مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

در این مراسم حسن روحانی (رئیس جمهور)، علی جنتی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، سید عباس صالحی (رئیس بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران)، مدیران کمیته‌های نمایشگاه، جمعی از مسئولان کشوری، ناشران و اهالی رسانه حضور خواهند داشت.

عرضه 10 هزار اثر دیجیتال در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

واعظیان (مدیر بخش نشر دیجیتال بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران)، با اعلام حضور بخش «نشر دیجیتال» در نمایشگاه کتاب، از فراهم آمدن فرصت استفاده از ظرفیت نشر دیجیتال برای تبدیل محتوای مکتوب به دیجیتال خبر داد.

حسین واعظیان، مدیر بخش نشر دیجیتال بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: امسال برای نخستین‌بار بخش «نشر دیجیتال» از سوی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا خواهد شد.

او با اشاره به اعلام فراخوان برای این بخش از نمایشگاه از ۱۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۳، افزود: براساس فراخوان صورت گرفته، ۲۲۰ تقاضا برای حضور در نمایشگاه کتاب به سامانه مرکز ثبت شد که با توجه به شرایط و ضوابط و محدودیت فضای نمایشگاه، ۱۲۰ موسسه برای شرکت در این دوره تأیید شدند.

مدیر بخش نشر دیجیتال گفت: این ۱۲۰ موسسه با ۱۰ هزار عنوان اثر در بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور پیدا می‌کنند. از سوی دیگر بخش «نشر دیجیتال» با شعار «فرصت‌های سرمایه‌گذاری در نشر دیجیتال» دو نشست تخصصی را با حضور ناشران مکتوب و دیجیتال برگزار می‌کند. در این نشست‌ها، ناشران سنتی و ناشران دیجیتالی که راه‌حل‌هایی برای بهبود و تسهیل نشر دارند، به گفت‌وگو می‌نشینند.

واعظیان در پایان سخنانش با اشاره به این‌که وظیفه این مرکز تسهیل در صدور مجوز فعالیت در حوزه نشر دیجیتال است، بیان کرد: این دوره از نمایشگاه برای ناشران مکتوب و سنتی فرصتی ایجاد می‌کند تا آغاز فرایند تبدیل آثار مکتوب به دیجیتال فراهم شود. مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش دارد تا با تسهیل فرایند‌ها، به عنوان بخش حاکمیتی، در خدمت تمامی افرادی باشد که در حوزه نشر دیجیتال فعال هستند.

رشد ۵ درصدی ناشران در بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب

در بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تعداد ناشران شرکت‌کننده نسبت به سال گذشته نزدیک به ۵ درصد رشد داشته است.

امسال حدود دو هزار و یکصد ناشر داخلی و دو هزار و هشتصد ناشر خارجی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حاضر می‌شوند و کتاب‌های خود را به بازدیدکنندگان این نمایشگاه عرضه می‌کنند.

بر اساس آمار ثبت‌نام ناشران در پایگاه الکترونیکی tibf.ir، تعداد ناشران شرکت‌کننده در نمایشگاه بین‌المللی کتاب امسال نسبت بهنمایشگاه کتاب سال گذشته حدود ۵ درصد رشد دارد.

در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حدود دو هزار ناشر داخلی حضور داشتند در حالی که امسال نمایشگاه کتاب تهران با شرکت نزدیک به دو هزار و یکصد ناشر داخلی برگزار می‌شود.

بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب حسین واعظیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر