کد خبر: 274864 A

گالری شکوه، عصر جمعه هیجدهم اردیبهشت ماه 94 میزبان تازه‌ترین آبرنگ‌های عطاالله ذی نوری، نقاش پیشکسوت است.

به گزارش ایلنا؛ ذی نوری در این نمایشگاه 30 تابلوی آبرنگ که کوچکترین آن 35×20 و بزرگترینش 70×50 سانتیمتر است را به  تماشای عموم می‌گذارد. او در بیست و هشتمین نمایشگاه انفرادیش آثار متنوعی در سبک رئالیسم و فتورئالیسم که شامل بناهای تاریخی، گل، میوه و طبیعت است را روی کاغذ به تصویر می‌کشد.

این هنرمند در کنار این تابلوها با هدف مرور به گذشته تعدادی از کارهای خوشنویسی‌اش که برگرفته  از اشعار شعرای بزرگی چون صائب تبریزی، هاتف اصفهانی، سعدی، حافظ و ...  است را به‌صورت چلیپا با خط نستعلیق به نمایش می‌گذارد.

عطاالله ذی نوری متولد 1323 است، او در سال 91 نشان درجه یک هنری معادل دکترا را دریافت کرده است. آثار ذی‌نوری تاکنون در استرالیا، روسیه، انگلستان، دوبی ... به نمایش درآمده و حدود 12 سال پیش، کتابی از مجموعه آثار او توسط انتشارات نگار به چاپ رسیده. همچنین وی در سال 1348 مدرک خوشنویسی خود را از انجمن خوشنویسان ایران دریافت کرده است.

نمایشگاه آبرنگ‌های عطاالله ذی نوری تا 29 اردیبهشت ماه در گالری شکوه واقع در چهارراه فرمانیه، بلوار شهید اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، شماره 19 دایر است و علاقمندان می‌توانند همه روزه  (به جز پنجشنبه‌ها و تعطیلات رسمی) از ساعت17 الی 21 از این آثار دیدن کنند.

گالری شکوه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر