کد خبر: 280931 A

ایلنا: تاریخچه شکل‌گیری ایده فیلمنامه سینمایی “بادیگارد” هجدهمین اثر ابراهیم حاتمی‌کیا که این‌روزها گمانه‌‌زنی‌های متعددی درباره آن صورت می‌گیرد؛ به اواخر دهه ۸۰ بازمی‌گردد.

به گزارش ایلنا؛ در خلاصه داستان فیلم  بادیگارد آمده: بادیگارد زندگی یک محافظ شخصی یا همان بادیگارد فرنگیان را تصویر می‌کند. این بادیگارد بخشی از زندگی خود را به محافظت از جان یک شخصیت مهم می‌گذراند اما از جایی می‌فهمد که این شخصیت بیش از آن که به فکر مصالح نظام باشد به فکر منافع شخصی است و همین موضوع است که بادیگارد را آشفته می‌کند.

 اما فیلمنامه‌ای که امروز در سال ۱۳۹۴ و به زودی مقابل دوربین ابراهیم حاتمی‌کیا خواهد رفت، ماحصل یک تلاش حدوداً ۵ ساله مطالعه و تحقیق و نگارش حاتمی‌کیا براساس یک دغدغه و طرح شخصی است.

حاتمی‌کیا در طی این سال‌ها برای به ثمر رسیدن این طرح و تبدیل آن به فیلمنامه دلخواه با افراد گوناگون از طیف‌های مختلف سیاسی و فرهنگی و اجتماعی به گفت‌وگو نشسته است.

نگارش نسخه اولیه فیلمنامه “بادیگارد” در اواخر سال گذشته به پایان رسیده است.

در بهار سال‌جاری این فیلمنامه باتوجه به مساعدبودن شرایط تولید فیلم مجدداً بازنویسی شده و هم‌اکنون نسخه نهایی فیلمنامه آماده تصویربرداری است.

 تاکنون حضور مریلا زارعی و پرویز پرستویی به عنوان بازیگر و محمود کلاری به‌عنوان فلیمبردار در فیلم سینمایی بادیگارد قطعی شده است.

ابراهیم حاتمی کیا فیلم سینمایی بادیگارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر