کد خبر: 281004 A

کتاب مسیری باریک به ژرفای شمال برنده جایزه بوکر 2014 با برگردانی از فرزام حبیبی توسط انتشارات آریابان به بازار نشر عرضه شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ کتاب مسیری باریک به ژرفای شمال که نام آن برگرفته از اثر باشو، شاعر سبک هایکوی قرن هفدهم ژاپنی است؛ سرگذشت دوریگو ایوانز، جراح استرالیایی است که در طول جنگ جهانی دوم همراه سربازانش توسط ژاپنی‌ها اسیر و برای ساخت خط آهن تایلند-برمه که به خط آهن مرگ معروف است؛ به اردوگاه زندانیان جنگی اعزام می‌شود.

در ناامیدی حاکم بر اردوگاه اسیران جنگی در خط آهن برمه، دکتر دوریگو ایوانز که گرم ماجرای عشقی نافرجام است می‌کوشد تا مردان تحت فرمانش را از گرسنگی و با کتک خوردن نجات دهد.

و در همان زمان نامه‌ای به دستش می‌رسد که برای همیشه زندگی‌اش را دگرگون می‌کند.

این داستان سرگذشت عشقی نافرجام است که بیش از نیم قرن به طول می‌انجامد. داستانی زیبا که سراسر از وحشیگری جنون‌آمیز، درباره شکل های متفاوت عشق و مرگ، جنگ و واقعیت است. کتابی احساس برانگیز و پر از لطافت که در عین حال انواع احساسات ناخوشایند، همچون ترحم، تنفر و حتی تهوع را در خواننده زنده می‌کند.

بنابر روایت سایت randomhouse این کتاب با اختلافات فراوان زیباترین رمانی است که در سال‌های اخیر نوشته شده. داستانی از جنگ و دلدادگی،‌داستانی از خیال و توهم، زندگی و زمان، خاطره و فراموشی که شکلی ویرانگر دارد.

نگارش این کتاب 12 سال تمام به درازا کشیده و رسم بر این است که یک داستان، شما را به میان مردم ببرد و داستان یا داستان‌هایی برای‌تان تعریف کند و سبب شود تا احساسی از چیزی همچون دیدن برش‌هایی متفاوت از دنیا در شما پدید آید.

اما آنچه از این داستان نصیب‌تان می‌شود احساسی متفاوت است که تنها با خواندن آن قابل توصیف است.

نشر آریابان کتاب مسیری باریک به ژرفای شمال فرزام حبیبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر