کد خبر: 281758 A

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۱۹ خرداد به نقد و بررسی دو رمان«داشتن و نداشتن» و «آن سوی رودخانه، زیر درختان» اختصاص دارد.

به گزارش ایلنا؛ به تازگی دو رمان «داشتن و نداشتن» و «آن سوی رودخانه، زیر درختان» نوشته‌ی ارنست همینگوی با ترجمه‌ی احمد کسایی‌پور و به همت انتشارات هرمش منتشر شده است. داشتن و نداشتن نقطه‌ی عطفی در میان آثار همینگوی است و تنها رمان اوست که بخش عمده‌ای از ماجرایش یک‌سره در خاک امریکا می‌گذرد. این رمان فقط داستانی در زمینه‌ی بی‌عدالتی‌های گسترده‌ی اجتماعی و شکاف‌های عمیق طبقاتی جامعه‌ی امریکا نیست. داستان فروپاشی معنوی و اخلاقی دنیای آن روزگار نیز هست.

رمان «آن سوی رودخانه، زیر درختان» نیز دارای همان مضامین اصلی آثار همینگوی است یعنی اندیشه‌ی مرگ محتوم، تسلط مردانه بر خود، کوشش مداوم برای رویارویی با سرنوشت و برخورداری از زمان حال. همینگوی جایی گفته است که کار نویسنده معماری است نه دکوراسیون داخلی. خواننده با خواندن دو رمان مذکور با معماری ارزشمند همینگوی آشنا می‌شود.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۱۹ خرداد ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی دو رمان «داشتن و نداشتن» و «آن سوی رودخانه، زیر درختان»  اختصاص دارد که با حضور امیرعلی نجومیان، بلقیس سلیمانی، آراز بارسقیان و احمد کسایی‌پور در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود. ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

نشست هفتگی شهرکتاب ارنست همینگوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر