کد خبر: 281859 A

ایلنا: پوران درخشنده گفت:تمام لحظه هایی که با او بودم و خاطره هایی که از او دارم را یادداشت کردم و در نظر دارم تا فیلمی با موضوع مادر بسازم.

به گزارش ایلنا، پوران درخشنده درباره برگزاری جشنواره فیلم وعکس مادر گفت: با توجه به جایگاهی که مادر در زندگی ما دارد و ما هیچ وقت نمی توانیم زحمات آنها را جبران کنیم هرنوع کار فرهنگی که در جهت تجلیل و تشکر از مقام مادر باشد بسیار کار ارزشمندی است.

وی در ادامه افزود: باید توجه داشت که مسئولان کشور از نظر رفاهی و اجتماعی باید برای مادران جایگاه ویژه ای را درنظر بگیرند زیرا مادرانی که در خانه هستند و شاغل نیستند متاسفانه در کشور ما هیچ حق و حقوقی ندارند.

کارگردان « هیس دخترها فریاد نمی زنند» خاطرنشان کرد: مادر در همه کشورها دارای جایگاه رفیعی است، بنابراین همه مردم جامعه، دست اندرکاران و مسئولان باید در جهت خدمت رسانی به مادران نهایت تلاش را داشته باشند. به عنوان مثال، هیچ امکانات شهری برای مادری که روی ویلچر می نشینند برای وارد شدن به وسائل نقلیه عمومی وجود ندارد این ها از جمله موارد مهمی است که باید به آن توجه داشته باشیم.

درخشنده همچنین گفت: جشنواره های زیادی در کشور ما برگزار می شود و مهمترین نکته ای که در این نوع جشنواره های تخصصی باید درنظر داشت ، هدف و استمرار آنها است اینکه به چه منظوری جشنواره را برگزار می کنیم و برای آن هدف داشته باشیم تا بتوانیم در سال های بعد هم شاهد برگزاری چنین جشنواره ای باشیم.

وی با بیان اینکه فیلم های بسیار کمی با موضوع مادر داریم، افزود: به جز فیلم «مادر» به کارگردانی علی حاتمی که نمونه کاملی از یک مادر اصیل ایرانی است که عشق، محبت و دوستی نسبت به فرزندانش دارد در فیلم های دیگر مادر ایرانی را نمی بینیم تنها تصویر از آنها مادری با سینی چای به دست است.

وی ادامه داد:  با توجه به اینکه مادرم را خیلی دوست داشتم می‌خواهم ادای دینی به او داشته باشم تمام لحظه هایی که با او بودم و خاطره هایی که از او دارم را یادداشت کردم و درنظر دارم بر اساس این خاطره ها فیلمی با موضوع مادر بسازم.

وی درباره انتخاب فاطمه گودرزی به عنوان دبیر جشنواره فیلم مادر نیز گفت: فاطمه گودرزی از هنرمندان خوب کشور است و باید به واسطه حضورشان در این جشنواره با توجه به اینکه خودشان هم مادر هستند نگاه تیزبینانه تری نسبت به موضوع مادر داشته باشند.

پوران درخشنده جشنواره فیلم مادر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر