کد خبر: 291714 A

ایلنا: مزار شریف مقطعی از تاریخ معاصر را روایت می‌کند. فیلم داستان کشتار دیپلمات‌های ایرانی در کنسولگری ایران در شهر مزار شریف افغانستان است که به دنبال هجوم نیروهای طالبان منجر به شهادت 10 نفر از کارکنان کنسولگری ایران شد.

به گزارش ایلنا، حسن ایوبی درباره روند ساخت  تیزر و آنونس مزار شریف گفت: بار اول فیلم مزار شریف را در جشنواره فیلم فجر دیدم و از آنجا که مسئولیت ساخت تیزر و آنونس فیلم از زمان جشنواره فیلم فجر به من سپرده شده بود؛ نشانه‌گذاری‌های خود را برای  ساخت آنونس و تیزر فیلم آغاز کردم.

 وی ادامه داد: بعد از جشنواره نیز 5 بار دیگر فیلم را با دقت بیشتری دیدم تا با درک خط ارتباطی و داستانی فیلم تلاش کنیم تیزر و آنونسی برای فیلم بسازیم که در معرفی فیلم به مخاطب کامل باشد.

وی ادامه داد: در ابتدای ساخت آنونس و تیزر 20 دقیقه از لحظات مناسب فیلم انتخاب شد و بعد از دو هفته کار چند نسخه ساخته شد و با بررسی نقاط قوت و ضعف سرانجام نسخه نهایی ساخته شد.

ایوبی افزود: فیلم مزار شریف مقطعی از تاریخ معاصر را روایت می‌کند و ما در آنونس و تیزر فیلم تلاش کردیم بیننده در زمان دیدن آنونس و تیزر متوجه شود داستان فیلم در چه بستر جذابی روایت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه صدای آنونس فیلم به اندازه تصویر آن اهمیت دارد؛ افزود: آنونس این فیلم را  برای اصلاح صدا و اینکه در سالن‌های سینما صدای فیلم با کیفیت خوبی پخش شود؛ دوباره به استودیو بهمن ارسال کردیم و کار صداگذاری آن برای بار دوم انجام شد.

حسن ایوبی؛ سابقه ساخت آنونس فیلم‌هایی همچون من دیه گو مارادونا هستم، شیف شب، دو، مهمان داریم، عروس آتش، آخرین بازی، نفوذی و.. را در کار نامه خود دارد.

فیلم سینمایی مزار شریف به کارگردانی حسن برزیده؛ اوایل شهریور 94 در سینماهای تهران و شهرستان اکران می‌شود.

این فیلم داستان کشتار دیپلماتهای ایرانی در کنسولگری ایران در شهر مزار شریف افغانستان است که به دنبال هجوم نیروهای طالبان منجر به شهادت 10 نفر از کارکنان کنسولگری ایران شد.

مزار شریف با شعار هیچ جنگی به نفع هیچ مردمی نیست. این فیلم در سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و علاوه بر استقبال منتقدان توانست سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن فیلم را برای بهزاد عبدی و دیپلم افتخار بهترین جلوه‌های ویژه بصری را برای امیررضا معتمدی به‌دست بیاورد.

سایت رسمی فیلم نیز به نشانیhttp://www.mazarsharif.ir/  در دسترس است. همچنین صفحه اینستاگرام فیلم به آدرس https://instagram.com/mazarsharifmovie/ راه‌اندازی شده است.

عوامل این فیلم عبارتنداز: بازیگران: حسین یاری، مهتاب کرامتی و مسعود رایگان، کارگردان و نویسنده فیلمنامه: حسن برزیده، تهیهکننده: منوچهر شاهسواری، بازنویسی فیلمنامه: مهدی شیرزاد، مدیر فیلمبرداری: علیرضا زرین دست، مدیر هنری: مشکین مهرگان، موسیقی: بهزاد عبدی، طراح چهرهپردازی: سعید ملکان، طراح جلوه‌های بصری: امیررضا معتمدی، صدابردار: حسن زاهدی، مدیر تولید: مسعود فیروزه، عکاس: مهدی دلخواسته، مسئول دبیرخانه ستاد کمپین اطلاع‌رسانی و بازاریابی: نازنین دهقانی، پخش کننده: موسسه فرهنگی، تبلیغاتی  بهمن سبز، محصول: حوزه هنری.

حجم ویدئو: 34.06M | زمان ویدئو: 00:02:27
فیلم سینمایی مزار شریف حسن ایوبی آنونس فیلم سینمایی مزار شریف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر