کد خبر: 294448 A

به مناسبت برگزاری سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع)، کتاب «امام مهربانی‌ها» توسط انتشارات بین‌­المللی الهدی منتشر می‌شود.

به گزارش ایلنا؛ «امام مهربانی‌ها» که به قلم حمیدرضا شاه‌آبادی، در سه بخش با عناوین؛ آنگونه که بود، آنچه که گفت و آنگونه که زیست در حال تدوین است، از سه منظر به زندگانی پربرکت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) می‌پردازد. نویسنده در بخش اول، آداب و سلوک رفتاری امام (ع) را مورد پژوهش قرار می‌دهد، سپس در بخش دوم گزیده­ای از سخنان گهربار ایشان را روایت می‌کند و در بخش سوم، مروری بر زندگانی و سرگذشت آن حضرت را به مخاطب عرضه می‌کند.

نویسنده در این اثر کوشیده است تا با استفاده از ادبیات ساده و روان و در قالب مطالب کوتاه، جوانب مختلف شخصیت حضرت رضا(ع) را برای مخاطب به نمایش بگذارد.

همچنین میرصفی، سرپرست مؤسسه الهدی از ترجمه و انتشار کتاب «امام مهربانی‌ها» به زبان‌های انگلیسی، عربی و اردو در آینده نزدیک خبرداد. او با اشاره به محدوده عمل و نوع فعالیت انتشارات الهدی که بیشتر معطوف به فضای بین‌­الملل و مخاطبین خارج از کشور است، گفت: این مؤسسه در نظر دارد تا با ترجمه و چاپ چند اثر مرتبط با امام هشتم، در جهت شناساندن هر چه بهتر و بیشتر امام رئوف و همچنین انتقال مفاهیم عالی موجود در سیره و زندگانی ایشان به مخاطب بین‌المللی گام بردارد.

نشر الهدی
نرم افزار موبایل ایلنا