کد خبر: 294469 A

ایلنا: «الکساندر رودین» نوازنده روسی ویولنسل طی روزهای آینده دو اجرای رسیتال و دو اجرا با همراهی «ارکستر سمفونیک تهران» را برگزار می‌کند.

به گزارش ایلنا؛ «الکساندر رودین» دوشنبه 12 و سه‌شنبه 13 مرداد کنسرت رسیتال ویولنسل خود را با همراهی بهنام ابوالقاسم (نوازنده پیانو) در تالار رودکی روی صحنه می‌برد.

این نوازنده روسی چهارشنبه 14 و پنجشنبه 15 مرداد نیز به عنوان سولیست با «ارکستر سمفونیک تهران» به رهبری علی رهبری به اجرای برنامه می‌پردازد.

«ارکستر سمفونیک تهران» در این برنامه «کنسرتو ویولنسل» اثر دورژاک و «شهرزاد» اثر کورساکوف را برای مخاطبانش به اجرا درخواهد آورد.

«الکساندر رودین» در سال 1983 مدرک موسیقایی سازهای ویلنسل و پیانو را از دانشگاه موسیقی جنسینز مسکو دریافت کرد. وی تحصیلات خود را در کنسرواتوار مسکو دنبال کرده و در سال 1989 فارغ‌التحصیل شد. او در دوره دانشجویی، موفق به کسب مقام در رقابت بین المللی کوسیقی جی. اس. باخ در لایپزیگ 1976، گاسپر کاسیدو فلورانس 1979، رقابت موسیقی چایکوفسکی در مسکو در سال‌های 1978 و 1982، جایزه استیت آوارد و گورمنت آوارد شده است.

وی تا امروز با مطرح‌ترین ارکسترهای بین‌المللی همکاری داشته و در جشنواره‌های بین‌المللی زیادی شرکت کرده است. او تاکنون بیش از 30 حلقه سی دی به‌صورت تکنوازی و همراه با ارکستر موسیقی ویوا با نام‌های روسی و خارجی هم چون ناکسوس، الیمپیا، تودور، ملودیا، چلو، کلاسیکس، راسکی سزون، آر. سی. دی ضبط کرده است. او در حال حاضر استاد کنسرواتوار مسکو، رئیس مجمع موسیقی بنیاد خیریه و مدیر هنری و رهبر ارکستر ویوا موسیقی و ارکستر مجلسی است.

علاقمندان برای تهیه بلیت این چهار اجرا می‌توانند به سایت iranconcert.com مراجعه کنند.

ارکستر سمفونیک تهران «الکساندر رودین» شهرزاد کورساکوف کنسرتو ویولنسل دورژاک
نرم افزار موبایل ایلنا