کد خبر: 294499 A

ایلنا: چهارشنبه( 14 مرداد)، مجموعه شاهنامگ نوشته آرمان آرین در شهر کتاب مرکزی رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در این مراسم، علی‌اصغر‌ سید‌آبادی، حسین صافی و آرمان آرین (نویسنده اثر) حضور خواهند داشت و نوجوانان می‌توانند با این نویسنده دیدار و گفتگو کنند.

مجموعه‌ی 24 جلدی شاهنامگ که بر مبنای داستان‌های شاهنامه برای بچه‌ها نوشته شده، شخصیتی ساختگی به نام مازیار دارد اما به گفته نویسنده وجودش در تاریخ می‌تواند محتمل هم باشد. در واقع چنانچه در متن شاهنامگ آمده، این داستان‌ها روایتی نو هستند به قلم «مازیار»، نواده‌ی دختری حکیم فردوسی!

نویسنده و ناشر در ثبت برخی اسامی از شیوه‌ی مألوف و صحیح پیروی نکرده‌اند و دلیلی هم برای استفاده از این املای بی‌پیشینه ذکر نشده است؛ مثلاً در کتاب‌های مجموعه، کیومرث، «کیومرس» نوشته شده و طهمورث، «تهمورس». انگیزه از این کار چه بوده است؟

عنوان کتاب‌های این مجموعه که توسط نشر چکه منتشر شده، چنین است: دفتر اول: «آغاز داستان‌ها؛ کیومرس پادشاه»، دفتر دوم: «پیروزی بر دیوها؛ هوشنگ شاه»، کتاب سوم: «سوار بر اهریمن؛ تهمورس دیوبند»، جلد چهارم: «ستمگر می‌آید؛ جمشید شاه»، پوشینه‌ی پنجم: «داستان مارها؛ ضحاک ماردوش» و دفتر ششم: «نخستین انقلاب تاریخ؛ آفریدون».

هر شش کتاب به صورت رنگی و روی کاغذ گلاسه منتشر شده‌اند. تصویرگر سه کتاب نخست لیلی درخشانی است و تصویرگر کتاب‌های چهارم تا ششم، عطیه مرکزی. آرمان آرین نویسنده‌ی کتاب‌ها نیز فارغ‌التحصیل رشته‌ی سینماست و پیش‌تر رمانی اسطوره‌ای، حماسی نیز برای نوجوانان نوشته بود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه که چهارشنبه 14 مرداد 94، ساعت 18 برگزار می‌شود، می‌توانند به خیابان شریعتی، بالاتر از تقاطع مطهری، نبش کوچه کلاته، فروشگاه مرکزی شهرکتاب مراجعه کنند.

مجموعه شاهنامگ آرمان آرین
نرم افزار موبایل ایلنا