کد خبر: 294565 A

«پریناز آل‌آقا»؛ کارگردان تئاتر و عکاس آزاد، موفق شد در مقام تنها نماینده ایران به پنجمین دوره مسابقه عکاسی Exposure Award راه پیدا کند.

به گزارش ایلنا، مسابقه عکاسی Exposure Award که از معتبرترین رقابت‌های عکاسی جهان است، در پنجمین دوره مسابقه خود، تنها یک عکس از کشور ایران و اثر «پریناز آل‌آقا» را در این دوره پذیرفت.

این مسابقه که هر سال به میزبانی یک کشور در دنیا برگزار می‌شود، سال ٢٠١٥ به میزبانی کشور فرانسه و شهر پاریس در موزه لوور برگزار می‌شود. پریناز آل‌آقا با عکسی سیاه‌وسفید از نمایش «پروانگی» در این دوره از رقابت‌های یادشده شرکت کرده است.

او درباره عکس خود و حضورش در این مسابقه عکاسی معتبر می‌گوید: حس نهفته در عکس برای من نوعی طلب و درخواست را تداعی می‌کند؛ نوعی جست‌وجو برای دستیابی به خواسته‌ها که این حس، یکی از تصاویر مورد علاقه خودم برای همیشه و همچنین مخاطب آثار عکاسی‌ام محسوب می‌شود.

آل‌آقا همچنین می‌افزاید: این عکس تنها در سه نسخه (ادیشن) موجود است که دو نسخه از آن،آبان‌ماه سال 93 در نمایشگاه انفرادی به فروش رسید.این عکس‌ها از ١٣ جولای ٢٠١٥ به مدت یک ماه در موزه لوور پاریس مهمان صفحه‌های نمایش دیجیتالی خواهند بود.

پریناز آل‌آقا کارگردان تئاتر و عکاس آزاد، متولد سال 58 تهران،دارای کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر و عضو انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران است.او تا کنون در نمایشگاه‌های گروهی بسیاری شرکت داشته و به عنوان عکاس تئاتر نیز با گروه‌های مختلف همکاری کرده است. برخی از مهم‌ترین فعالیت‌های هنری آل‌آقا عبارتند از: شرکت در نمایشگاه گروهی عکس سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، نمایشگاه گروهی عکس تصویر سال، نمایشگاه گروهی عکس نمایش لامپ، نمایشگاه گروهی عکس تئاتر میزانسن، نمایشگاه گروهی عکس سالانه انجمن صنفی  عکاسان مطبوعاتی ایران،دومین اکسپو عکس تهران، نمایشگاه گروهی عکس سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر، نمایشگاه گروهی عکس تصویر سال خانه هنرمندان، نمایشگاه گروهی عکس نمایش شکلک، ششمین نمایشگاه گروهی عکس برتر سال 92 «دوربین.نت»، نمایشگاه انفرادی عکس تئاتر «لحظه‌های ناب تاریکی»، عکاس نمایش «بالستیک زخم» به کارگردانی پیام لاریان، عکاس پانزدهمین جشنواره  بین‌المللی تئاترعروسکی ـ یونیما، عکاس نمایش «ناگهان پیت‌حلبی» به کارگردانی کوروش سلیمانی و عکاس نمایش «چهار نمایشنامه منتشر نشده از مهران صوفی» به کارگردانی میلاد محمدی.

نمایشگاه آثار برتر پنجمین دوره مسابقه عکاسی Exposure Award2015 امسال روز ١٣ جولای در موزه لوور به‌صورت رسمی افتتاح شد.در این رقابت بیش از پنج میلیون قطعه عکس از میان ١٩١ کشور و از هزاران عکاس متقاضی حضور در این ماراتن حضور داشت که تنها ٢٨٠ عکس به مرحله نهایی برای شرکت در نمایشگاه انتخاب شدند.این نمایشگاه در دو بخش عکس‌های رنگی و سیاه‌وسفید برپا می‌شود که میان در بخش سیاه‌وسفید، تنها نام یک شرکت‌کننده از ایران به چشم می‌خورد. عکس عکاس ایرانی ـ پریناز آل‌آقا ـ در صفحه ١٠٤ کتاب نمایشگاه چاپ شده است.

این نمایشگاه با موضوع آزاد و بدون محدودیت در مضمون و سال تولید عکس،از عصر روز دوشنبه ٢٢ تیر ـ ١٣ جولای ـ سال جاری در موزه لوور فرانسه آغاز به کار کرده و مدت یک ماه میزبان علاقمندان است.

پاریس پروانگی
نرم افزار موبایل ایلنا