کد خبر: 294594 A

ایلنا: با اضافه شدن علی شادمان، لیست بازیگران تقریباً تکمیل شده است. دیگر هنرمندان این اثر، تمرین خود را از چند ماه گذشته آغاز کرده‌اند.

 به گزارش ایلنا ،"مرده‌های بی‌کفن و دفن" اثر ژان پل سارتر را منوچهر هادی کارگردانی می‌کند و تهیهکنندگی کار برعهده مهدی محرابی است.

اولین تجربه کارگردانی تئاتر هادی قرار است از اوایل شهریور ماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه برود. منوچهر هادی تاکنون کارگردانی ۵ فیلم سینمایی (من سالوادور نیستم – قرنطینه – یکی می‌خواد باهات حرف بزنه – دنیای پرامید – زندگی جای دیگری است) را برعهده داشته که به غیر از  نویسندگی ۳ اثر دیگر را نیز با وی بوده است.

ژان پل سارتر متفکر، فیلسوف اگزیستانسیالیست، رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و منتقد فرانسوی است که «هستی و نیستی»، «سن عقل»، «تهوع»، «مرده های بی کفن و دفن»، «گوشه نشینان آلتونا»، «دستهای آلوده»، «دیوار»، «مگس‌ها» و ... آر جمله آثار وی به‌شمار می‌روند.

نمایشنامه «مرده‌های بی‌کفن و دفن» داستان گروهی از پارتیزان‌های فرانسوی در جنگ جهانی دوم را روایت می‌کند که در پی یک عملیات توسط پلیس دستگیر شده و مورد شکنجه و بازجویی قرار می‌گیرند تا سرکرده خود را به اصطلاح «لو» بدهند، اما آنها با تحمل شکنجه‌های سخت، اعتراف نمی‌کنند، چراکه اعتقاد دارند اگر کلامی از رییس و سرکرده خود بگویند، دچار شکستی با حقارت و خواری شده‌اند.

در این اثر یکتا ناصر، سیروس همتی، کاظم بلوچی، رسول نجفیان و سینا رازانی ایفای نقش می‌کنند.

علی شادمان نمایش مرده‌های بی‌کفن و دفن
نرم افزار موبایل ایلنا