کد خبر: 294678 A

احمد علامه‌دهر، بازیگر با سابقه تئاتر و تلویزیون که طی ۸ ماه گذشته به دلیل سکته مغزی در کما به سر می‌برد، عصر امروز یکشنبه - ۱۱ مردادماه - رخ در نقاب خاک کشید.

به گزارش ایلنا، علامه‌دهر که روز ۱۲ آذرماه سال ۹۳ و زمانی که در صحنه فیلمبرداری مجموعه تلویزیونی «پرده‌نشین» در حرم امام رضا (ع) حضور داشت، به دلیل فشار خون بالا دچار سکته مغزی شد. وی از آن زمان در وضعیت کما به سر می‌برد و بعد از چند ماه بستری بودن در بیمارستان، به خانه منتقل شد.

این بازیگر با سابقه تئاتر و تلویزیون که در سال ۱۳۳۲ چشم به جهان گشود، در عصر روز یکشنبه ۱۱ مردادماه و در ۶۲ سالگی، در منزل خود دار فانی را وداع گفت.

نقش‌آفرینی در مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» به کارگردانی داود میرباقری از دیگر فعالیت‌های او در عرصه بازیگری تلویزیونی بود.

مراسم تشییع پیکر احمد علامه دهر ساعت ۹ صبح روز سه شنبه ۱۳ مرداد ماه از مقابل تالار وحدت برگزار می شود.

تا این لحظه مقرر شده پیکر این بازیگر پیشکسوت در قطعه نام آوران به خاک سپرده شود ولی رایزنی ها برای به خاکسپاری وی در قطعه هنرمندان نیز در حال انجام است. قطعه هنرمندان بهشت زهرا در حال حاضر ظرفیت پذیرش متوفی جدیدی را ندارد و در صورت توافق با خانواده یکی از درگذشتگان قبلی امکان استفاده از قبر دو طبقه فراهم می شود.

احمد علامه دهر
نرم افزار موبایل ایلنا