کد خبر: 295580 A

همایش حقوق مالکیت هنری و ادبی در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

به گزارش ایلنا؛ همایش حقوق مالکیت هنری و ادبی یک شنبه 18 مرداد در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

حداقل دو دهه است که تغییرات جهانی اقتصاد، سمت و سویی فرهنگی به خود گرفته و گسترش اقتصاد دانش­‌بنیان با رونق هنر در سطوح ملی و جهانی همراه گشته است. از این رو از یک طرف مناسبات حقوقی هنرمندان با کارفرمایان، سازمان‌­های دولتی و بازار اهمیت ویژه یافته و از طرف دیگر کل بدنه این اقتصاد جدید منوط به وضع قوانین مناسب و اجرای آن شده است. در واقع رعایت حقوق مالکیت هنری و ادبی، ضامن رشد و ارتقای رقابت­پذیری در جهان امروز است.

 معاونت پژوهشی خانه هنرمندان ایران در پی برگزاری همایش اقتصاد هنر در سال گذشته و در جهت بازاندیشی در ساز و کارها و مبانی تعامل هنرمندان با موضوعات اقتصادی و حقوقی؛ همایش «حقوق مالکیت هنری و ادبی» را با حضور جمعی از پژوهشگران؛ استادان و مدیران حوزه­‌های اقتصاد هنر و حقوق هنری و با مشارکت سازمان زیباسازی شهر تهران و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می­‌کند.

در این همایش، مجید سرسنگی، مدیرعامل و محمد سریر، رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران و نیز لادن حیدری مدیرکل حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنرانی می‌کنند و در پنل علمی همایش، سعید حبیبا، هادی وحید، حمیدرضا ششجوانی و سوره اسفهلانی به ارائه مقاله می‌پردازند. بخش پایانی همایش «گفتگوی پژوهشی» پیرامون مالکیت فکری در حوزه کتاب وادبیات است که با حضور نمایندگان نهادهای صنفی کتاب و نویسندگان برگزار خواهد شد.

علاقمندان برای حضور در این همایش می‌توانند یکشنبه 18 مرداد ساعت 17 به تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

خانه هنرمندان همایش حقوق مالکیت هنری و ادبی
نرم افزار موبایل ایلنا