کد خبر: 296213 A

با حضور فرزین صابونی و سیامک صفری؛

نمایش‌نامه «عنکوبتی در زخم» نوشته ماتئی ویسنی‌یک و ترجمه لیلی رشیدی برای نخستین بار در تالار چهارسو خوانش می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روح‌الله جعفری در ارتباط با انتخاب این متن توضیح داد: در این رپرتوار، نمایش‌نامه «عنکبوتی در زخم» از ماتئی ویسنی‌یک خوانش می‌شود. این اثر را لیلی رشیدی ترجمه کرده و مخاطب برای اولین بار است که با آن‌ مواجه می‌شود.

گروه تئاتر گیتی همواره در این سال‌ها تلاش کرده تا با اجرای اورژینال آثار این نویسنده، علاقه‌مندانی را که دلبسته به تئاتر ناب هستند، جذب کند. در آثار ویسنی‌یک، هم اندیشه و هم خلاقیت وجود دارد و این دو رکن برای خوانش و اجرای یک اثر نمایشی، جزو اوجب واجبات است.

او افزود: در این رپرتوار، مخاطب در مواجهه با آثار ویسنی‌یک، هم لذت می‌برد و سرگرم می‌شود و هم نسبت به آن چه که می‌بیند و می‌شنود، فکر می‌کند و این برای من خوشایند است.

جعفری گفت: دو اجرای آخر نمایشنامه‌خوانی رپرتوار گروه تئاتر گیتی، اختصاص به آثار ماتئی ویسنی‌یک دارد و با خوانش و اجراخوانی آن‌ها، ترسیم رنگین‌کمانی از گوشه‌ای از ادبیات نمایشی جهان (441 قبل از میلاد مسیح تا زمان حال)، شکل کاملی به خود می‌گیرد.

رپرتوار نمایش‌خوانی گروه تئاتر گیتی از 26 مرداد تا 2 شهریور ماه در مجموعه تئاترشهر برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای خرید بلیت به سامانه فروش بلیت تیوال مراجعه کنند.

عوامل نمایش عنکبوتی در زخم عبارتنداز: نویسنده: ماتئی ویسنی‌یک، مترجم: لیلی رشیدی، کارگردان: روح‌الله جعفری، نقش‌خوان‌ها (به ترتیب ورود): سیامک صفری، فرزین صابونی، مجید رحمتی، هومن بنایی و حسن همتی.

گزارش از بابک احمدی

این نمایش‌نامه‌خوانی روز یکشنبه، اول شهریور ساعت 21 در تالار چهارسو مجموعه‌ تئاترشهر برگزار می‌شود.

روح‌الله جعفری ماتئی ویسنی‌یک عنکبوتی در زخم
نرم افزار موبایل ایلنا