کد خبر: 296298 A

آلبوم موسیقی «اینک از حافظ» به آهنگسازی پویا سرایی با صدای صادق شیخ زاده منتشر شد.

به گزارش ایلنا؛ آلبوم «اینک از حافظ» ماحصل همکاری شیخ‌زاده و سرایی است که ابتدا با عنوان آلبوم «بزرگداشت حافظ» در استراسبورگ فرانسه به‌واسطه کسب نشان درجه یک خیام دانشنامه فردریک لونورمان فرانسه توسط صادق شیخ‌زاده منتشر و در ایران نیز با تغییراتی در بازار موسیقی عرضه شده است.

این اثر قرار بود قبل از ماه مبارک رمضان در بازار موسیقی انتشار یابد که به دلایل متعدد انتشار آن به تعویق افتاد و هم‌اکنون از سوی موسسه فرهنگی هنری گلچین آوای شرق در دسترس عموم قرار گرفته است.

آلبوم «اینک از حافظ» شامل تصانیفی چون دفتر بی‌معنی، مرغان قاف، شهره شهر، پیرما و ساز و آواز  براساس اشعاری از حافظ است.

در این اثر؛ پویا سرایی: سنتور، مصباح قمصری: بم کمان و زکریا یوسفی: کاخون به هنرنمایی پرداخته‌اند.

شیخ‌زاده خواننده این آلبوم در خصوص انتشار این اثر گفت: محتوای مشخصات این فرآیند براساس موضوع گرامیداشت یکی از شاعران تاثیرگذار مشرق زمین و با فرم استفاده از یک ساز ملودی و یک ساز ریتمیک در فضای موسیقی دستگاهی ایران براساس محوریت توضیح و تفسیر عملی آواز ایرانی در قالب تصانیف و استفاده از تکنیک‌های شایع گذشتگان این آوردگاه معرفی شده است.

وی افزود: کلیه قطعات این آلبوم براساس ردیف‌های موسیقی ایرانی و با محوریت پرهیز از موسیقی تکصدایی ضمن استفاده از ریتم‌های متنوع با تکیه بر نقش‌آفرینی آواز و ساز سنتور بر پایه ادوار ریتمیک ساز کاخن اجرا و به همراه دو تکنوازی و یک آواز بدون همراهی ساز(برگزیده جایزه مستر وکال فنلاند) است.

پویا سرایی صادق شیخ‌زاده «اينك از حافظ»
نرم افزار موبایل ایلنا