کد خبر: 296347 A

ایلنا: انتخابات دو نفر از مدیران مسئول و یک نفر سردبیر عضو هیات رتبه‌بندی خبرگزاری‌های و پایگاه‌های خبری، پیش از ظهر امروز در ساختمان معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد برگزار شد.

 به گزارش ایلنا، در این جلسه، علی متقیان، مدیرمسئول خبرگزاری ایسنا و صابر فرزام، مدیرمسئول خبرگزاری ایکنا و محمد مهاجری به عنوان سردبیر عضو هیات رتبه بندی با انتخاب اعضای حاضر در جلسه رأی گیری، برگزیده شدند.

مدیران 17 خبرگزاری به شرح زیر در جلسه انتخابات امروز حضور داشتند: آریا، ایسنا، رسا، شبستان، کردپرس، اکونیوز، ایمنا، تقریب، خبرآنلاین، ایبنا، دانشجو، آنا، ایکنا، پانا، دانا، علم و فرهنگ و جهانی شدن.

بر اساس ماده (3) دستورالعمل رتبه‌بندی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری اینترنتی به منظور تعیین رتبه خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری اینترنتی، هیئت رتبه بندی با ترکیب ذیل برای مدت یک سال تشکیل می‌شود:

1-  مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی به عنوان رئیس هیأت

2- دو نفر از استادان علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاری (به انتخاب مجمع رؤسای دانشکده‌ها و گروه های ارتباطات دانشگاه های تهران)

3-  دو تن از مدیران مسئول خبرگزاری‌ها (یک مدیر مسئول خبرگزاری عمومی و یک مدیر مسئول خبرگزاری تخصصی) به انتخاب خودشان

یک نفر از مدیران مسئول پایگاه‌های خبری اینترنتی

4- یک نفر از سردبیران خبرگزاری های عمومی یا تخصصی به انتخاب مدیران مسئول

5- یک نفر از روزنامه‌نگاران آگاه به حوزه فعالیت خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری اینترنتی به عنوان مسؤول دبیرخانه و دبیر هیأت رتبه‌بندی. (با انتخاب مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی و بدون حق رأی.)

بر اساس تبصره3 این ماده «مدیران مسئول پایگاه های خبری  دارای مجوز (برای سال اول، بر اساس رتبه در الکسا تا رده 200) با دعوت دبیرخانه،  از میان خود یک نفر را برای عضویت در هیأت رتبه بندی انتخاب خواهند کرد.» انتخابات تعیین یک مدیر مسئول پایگاه های خبری برای عضویت در هیات رتبه بندی یکشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.

معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد
نرم افزار موبایل ایلنا