کد خبر: 298574 A

پدرام فریوسفی - نوازنده سرشناس ویولن - و بهنام ابوالقاسم - آهنگساز و نوازنده پیانو - روز پنجشنبه رسیتالی را در تالار رودکی روی صحنه می‌برند.

به گزارش ایلنا؛ این اولین برنامه از مجموعه‌ای است که این دو هنرمند قصد دارند به عنوان «رسیتال ویولن و پیانو» برگزار کنند که شاید بتوان گفت از رپرتوار متفاوتی نسبت به رسیتال‌های ایچنینی برخودار است. در واقع این دو هنرمند رپرتوار متفاوت و سنگینی را از دوره‌های مختلف موسیقی کلاسیک انتخاب کرده‌اند.

قطعات «سونات شماره یک برای ویولن و پیانو» از بتهوون، «اسکرتسو» از برامس، «سونات شماره 3 برای ویولن و پیانو» از ادوارد گریگ، قطعاتی از بلوخ و وینیافسکی و قطعه «رقص‌های رومانیایی» رپرتوآر اجرایی این رسیتال خواهد بود که از نظر تکنیک نوازندگی و بیان درست موسیقایی، قطعات چالش‌برانگیزی محسوب می‌شوند.

اما موضوع مهم این اجرا حضور پدرام فریوسفی در این رسیتال است که بعد از حادثه آتش‌سوزی که سال گذشته در منزل این نوازنده رخ داد و منجر به سوختگی شدید دستانش شد، ماه‌ها از موسیقی دور ماند. البته او در این مدت به عنوان ارکستر مایستر ارکستر سمفونیک برنامه‌هایی را اجرا کرده اما این اولین رسیتالی است که فریوسفی بعد از آن حادثه به عنوان سولیست در آن حضور دارد.

تمام بلیت‌های این اجرا برای روز پنجشنبه به فروش رفته اما این رسیتال به همینجا ختم نمی‌شود و آنها تصمیم دارند اجراهای دو نفره‌شان را ادامه دهند و در حال تدارک توری در شهرستان‌ها هستند. این تور شامل پکیجی است که هم شامل کنسرت می‌شود و هم مستر کلاس‌های آموزشی برای نوازنده‌های پیانو و ویلن که پیش از ماه‌های محرم و صفر برگزار خواهد شد.

رسیتال ویولن و پیانو به نوازندگی پدرام فریوسفی و بهنام ابوالقاسم روز پنجشنبه 29 مرداد ماه ساعت 9 شب در تالار رودکی برگزار می‌شود.

بهنام ابوالقاسم پدرام فریوسفی
نرم افزار موبایل ایلنا