کد خبر: 300828 A

ایلنا: گروه موسیقی لیان بوشهر به رهبرى «محسن شریفیان» موفق به کسب دیپلم افتخار و تندیس اولین جشنواره بین‌المللی ریتم (ناقارا) جمهوری آذربایجان شد.

به گزارش ایلنا، این جشنواره ۳۱ مردادماه، با حضور گروه «لیان» از ایران، گروه «آبوس» از ازبکستان، گروه «ریتم ناطق» از جمهوری آذربایجان و گروه «استانبول هارم» از ترکیه در سالن «تا‌تر سبز» شهر شکی آذربایجان آغاز شد‌.

در ابتدای مراسم، «الخان اوسوبوف»، استاندار شکی، گفت: این جشنواره در حفظ و ترویج هنر باستانی آذربایجان که‌‌ همان موسیقی و تاریخ است و همچنین ترویج فرهنگ غنی مردم این شهر که از لحاظ گردشگری نیز پتانسیل زیادی دارد، بسیار موثر است.

از نکات قابل توجه این فستیوال حضور عباس کاسیموف، نوازنده ى برجسته دایره از ازبکستان و ناطق شیرینوف، نوازنده مشهور نقاره بود. در آیین پایانی این جشنواره نیز محسن شریفیان و ناطق شیرینوف قطعه‌اى را با نی‌انبان و نقاره در قالب گروه نوازى بزرگ سازهاى کوبه اى اجرا کردند.

جشنواره بین‌المللی ناقارا آذربایجان، به‌طور مشترک توسط وزارت فرهنگ و گردشگری آذربایجان‌ و شهرداری شهر «شکی» از ٢٢ تا ٢٨ آگوست (۳۱ مرداد ماه تا ۶ شهریورماه سال جاری) برگزار شد و گروه لیان روز ٢۴ آگوست (دوم شهریورماه) به اجراى کنسرت پرداخت.

محسن شریفیان گروه موسیقی لیان
نرم افزار موبایل ایلنا