کد خبر: 300869 A

ایلنا: مراسم افتتاح رسمی نمایش «شب بخیر جناب کنت» با حضور اعضای هیات مدیره بنیاد رادی و هنرمندان میهمان از کشور ارمنستان روز گذشته، جمعه – ششم اردیبهشت ماه - در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، عطاءالله کوپال، مدرس دانشگاه و عضو هیات مدیره بنیاد رادی در این مراسم اظهار کرد: اغلب نویسندگان جهان مانند تنسی ویلیامز و یوجین اونیل تک پرده‌ای نوشته‌اند و من به همین دلیل یک‌بار این موضوع را با استاد در میان گذاشتم و گفتم چرا شما نمی‌نویسید؟ ایشان هم گفتند حتما به این مسئله فکر می‌کنند که در نتیجه «کاکتوس» و «شب بخیر جناب کنت» نوشته شد. اما متاسفانه عمر استاد رادی به اندازه‌‌ای نبود که علاوه بر این دو متن و «آهنگ‌های شهر شکلاتی» متون بیشتری بنویسد.

این مدرس دانشگاه سپس درباره نمایش‌نامه «شب بخیر جناب کنت» توضیح داد و گفت: این نمایش درباره لحظه‌ای است که انسانی متوجه می‌شود تمام سپهر دانایی او تحت تاثیر مسئله‌ای مهمتر قرار گرفته و حالا قرار است به یک مراسم عروسی برود؛ درحالیکه اصلا عروسی در کار نیست. 

کوپال همچنین از اجرای یکی از نمایش‌نامه‌های زنده‌یاد رادی ابراز خوشحالی کرد و ادامه داد: بسیار با ارزش است که یک گروه جوان نمایشی جدی، نوشته اکبر رادی را روی صحنه می‌برد. متنی از نویسنده‌ای که همه‌ی ما به او افتخار می‌کنیم.

عطاءالله کوپال

پس از اتمام صحبت‌های این عضو هیات مدیره بنیاد رادی میهمانان به تماشای نمایش «شب بخیر جناب کنت» به کارگردانی امیرحسین گلشنی نشستند.

حمیده عنقا، آرش رادی، فرزند زنده یاد رادی، آندرانیک خچومیان، امیرحسین چهلتن، رضا سرور، اعضای هیات مدیره بنیاد رادی به همراه گروه نمایش‌نامه نویسان میهمان از کشور ارمنستان از جمله هنرمندان حاضر در این مراسم بودند.

نمایش «شب بخیر جناب کنت» به قلم زنده یاد اکبر رادی و کارگردانی امیرحسین گلشنی هر روز (جز سه‌شنبه‌ها) ساعت 19:30 در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود. علاقه‌مندان می‌توانند برای خرید اینترنتی بلیت این نمایش به سامانه فروش بلیت تیول مراجعه کنند.

            photo- Behnam Sadighi (12)

وحید آقاپور،‌ لیلا برخورداری و مجتبا پیرزاده در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

عکس: بهنام صدیقی

شب بخیر جناب کنت
نرم افزار موبایل ایلنا