کد خبر: 303170 A

ایلنا: سریال دندون طلا، کاری از داوود میرباقری، هم‌زمان با پخش درشبکه خانگی، به‌صورت آنلاین نیز عرضه شد.

 به گزارش ایلنا، پخش این سریال از ۱۲ مرداد به صورت سراسری آغاز شده و علاقه‌مندان می‌توانند این سریال را از طریق سایت آپارات فیلیمو (www. filimo. com) به صورت آنلاین و با هرسرعت اینترنتی دنبال کنند. این سریال در ٩ قسمت تولید شده و فیلم‌برداری آن به پایان رسیده است.

مهران برومند (تهیه‌کننده این سریال) درباره علت چرایی اینکه این فیلم در کنار پخش خانگی از طریق سایت آپارات فیلیمو نیز به فروش می‌رسد؛ گفت: علت پخش آنلاین سریال، فراگیری این رسانه (اینترنت) بود. همانطور که می‌دانید استفاده از اینترنت رو به رشد است و با توجه به تمام تردید‌ها و نگرانی‌ها که شاید این رسانه روی بازار تاثیر منفی بگذارد، اما ما معتقد و مطمئن بودیم که این انتخاب تصمیم درستی است. زیرا تجربه به ما نشان داده است در میان نسل جوان این رسانه طرفداران زیادی دارد و تاثیر منفی روی هیچ رسانه دیگری از جمله شبکه نمایش خانگی نخواهد گذاشت.

وی ادامه داد: در طول تاریخ همیشه این نگرانی وجود داشت که وقتی رسانه جدیدی می‌آمد سایر رسانه‌ها احساس خطر می‌کردند. مثلا هنگامی که تلویزیون آمد، صاحبان سینما خطر از دست دادن مخاطب را احساس می‌کردند اما دیدیم که تلویزیون نه تنها لطمه‌ای به سینما نزد، بلکه باعث رشد و پیشرفت صنعت سینما هم شد و هر کدام جای خود را پیدا کردند.

تهیه‌کننده دندون طلا همچنین گفت: در حال حاضر هم اعتقاد ما این است که این رسانه جدید و دیدن یک فیلم به صورت آنلاین در اینترنت که اصطلاحا به آن VOD گفته می‌شود، می‌تواند مخاطب جدید و شیوه‌های نمایش جدید را اضافه کند و بر ظرفیت بازار بیفزاید.

برومند ادامه داد: از این رو از تصمیمی که مبنی بر پخش همزمان آنلاین همراه نمایش خانگی انجام گرفت، بسیار خوشحالم و تمام کسانی که برای این تصمیم تردید داشتند، نیز بر همین عقیده هستند.

تهیه‌کننده دندون طلا ادامه داد: موانعی هنوز وجود دارد اما این نوع رسانه‌ها در دنیا تازه وارد اما رشد خیلی خوبی داشته است. از دل این شیوه پخش سایت‌های بزرگی مانند نتفلیکس بیرون آمده است و حتی پخش اختصاصی دارد. ما نیز باید برویم به سمت گسترش این بازار و باید موانع را برطرف کنیم. یکی از این موانع سرعت اینترنت است که انشالله به زودی حل خواهد شد و بخصوص اینکه آپارات توان بالایی در این زمینه داشت و انتخاب آپارات برای ما انتخاب خوبی بود و با هر سرعتی شما می‌توانید فیلم را بدون توقف تماشا کنید و تاکنون بازخوردهای مثبتی از مردم گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر هموطنان خارج از کشور نیز می‌توانند از همین طریق فیلم دندون طلا را دنبال کنند. امیدواریم حمایت‌ها هم بیشتر از آنچه تاکنون بوده است صورت گیرد تا شاهد رشد و گسترش این شیوه پخش نیز باشیم.

داود میر باقری سریال دندون طلا مهران برومند
نرم افزار موبایل ایلنا