کد خبر: 303207 A

ایلنا: سینمای ایران قصد دارد در دوره تازه فعالیت‌های سینمایی خود با کشورهای چین، هلند و فنلاند فیلم مشترک تولید کند.

آرش امینی (مدیرکل امور جشنواره‌ها و همکاری‌های بین المللی سازمان سینمایی) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به آخرین وضعیت تولید فیلم‌های مشترک با کشور‌های دیگر گفت: قرار است با چین، هلند و فنلاند به تولید مشترک فیلم سینمایی بپردازیم.

 وی ادامه داد: قرار است فیلم سینمایی به نام راه شائولین با همکاری ایران و چین  ساخته شود. داستان این فیلم درباره یک ایرانی است که ۱۵۰۰ سال پیش با سفر چین برای اولین بار هنر‌های رزمی شائولین را در آن کشور آموزش می‌دهد.

امینی ادامه داد: فیلمنامه این فیلم توسط فیلمنامه‌نویسان چینی نوشته شده و قرار است بخش زیادی از هزینه ساخت فیلم توسط طرف چینی تقبل شود و ایران در بخش ارائه تجهیزیات، لوکیشن همکاری می‌کند.

وی افزود: مراحل ساخت فیلم تا پایان مهر ماه ۹۴ نهایی و فیلمبرداری فیلم راه شائولین بهار ۹۵ آغاز می‌شود و در این فیلم بازیگران ایرانی و چینی حضور دارند.

مدیرکل امور بین‌الملل با اشاره به همکاری با هلند در ساخت یک فیلم سینمایی گفت: سال گذشته فیلمنامه‌نویس و کارگردان هلندی به ایران سفر کردند و یک فیلمنامه اجتماعی را برای مشارکت در ساخت پیشنهاد دادند.

وی ادامه داد: داستان این فیلم درباره یک خانواده ایرانی و هلندی‌ست و قرار است در ایران و هلند فیلمبرداری شود. قرار است گروه هلندی به زودی به ایران  سفر کنند و مراحل ساخت نهایی شود و فیلمبرداری فیلم بهار یا تابستان سال آینده آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین درباره ساخت یک فیلم اکشن با حضور بازیگر رزمی کار ایرانی مقیم آمریکا با کشور فنلاند صحبت شده و قرار است مقدمات کار فراهم شود.

سازمان سینمایی آرش امینی
نرم افزار موبایل ایلنا