کد خبر: 303496 A

ایلنا: نمایشگاه گروهی نقاشی و نقاشیخط «شهر هنر» با نمایش آثاری از 73 هنرمند نسل­‌های مختلف نقاشی و نقاشیخط ایران از جمله هانیبال الخاص، سهراب سپهری، ناصر اویسی، ابراهیم الفت و ... ، 19 شهریور در برج میلاد تهران افتتاح می­‌شود.

به گزارش ایلنا؛ دبیر اجرایی این نمایشگاه و مدیر آتلیه نقاشی چارچوب با اعلام این خبر گفت: در این نمایشگاه آثار هنرمندانی از جمله، هانیبال الخاص، سهراب سپهری، ناصر اویسی، ابراهیم الفت، ابوحمید اسدی، ابوسعید اسدی، رضا بانگیز، پیمان پیروی، امیر صادق تهرانی، رضا تقی‌پور، هادی جمالی، هادی روشن ضمیر، حکمت رحمانی، محمود زنده‌رودی، اوژن شیر اوژن، عین‌الدین صادق‌زاده، منیژه صحی، حامد صدر ارحامی، یعقوب عمامه پیچ، سیامک عزمی، ولی فتاح‌زاده، لیلا قلوبی، اسداله کیانی، علیرضا کرمی، خلیل کویکی، فریده لاشایی، نصرت الله مسلمیان، احمد محمدپور، سعید نقاشیان، رضا هدایت، داور یوسفی، عادل یونسی و ... به نمایش درمی‌­آید.

به گفته این هنرمند نقاشی و نقاشیخط، آثاری که در این نمایشگاه از 72 هنرمند شاخص نسل­‌های مختلف به نمایش درمی­‌آید، اغلب آثار نادیده یا کمتر دیده شده هستند که به همت آتلیه نقاشی چارچوب جمع‌آوری شده است.

یگانه این نمایشگاه گروهی را بی‌­سابقه توصیف و خاطرنشان کرد: تاکنون نمایشگاهی به این وسعت که آثار هنرمندان شاخص مثل سهراب سپهری و هانیبال الخاص را در معرض دید عموم مردم قرار دهد، برگزار نشده بود و برای همین عموم مردم از این آثار محروم بودند، بنابراین یکی از اهداف ما خارج کردن هنر نقاشی و نقاشیخط از انحصار طیف خاص است.

دبیر اجرایی نمایشگاه شهر هنر، با بیان اینکه هنرهای تجسمی بر خلاف باور رایج، هنری مردمی است، تاکید کرد: اغلب استادان طراز اول کشور معتقدند که هنرمندان نقاشی و نقاشیخط روحیه و اخلاق خاصی پیدا کردند و عموما انتظار دارند که آثارشان در گالری‌های مشهور تهران به نمایش درآید، این درحالیست که در کشورهای خارجی هنرمندان شاخص آثارشان را در فضای عمومی مثل پارک­ها به نمایش می­‌گذارند تا هم دانش و هم سلیقه هنری مردم عادی را ارتقا دهند و هم به تبع این حضور در فضای عمومی آثارشان را بفروشند.

به گفته وی، با ارتقای دانش و سلیقه هنری عموم مردم اقتصاد هنر نیز شکوفا می­‌شود، چراکه با افزایش عادت مردم به آثار هنری و تغییر نگاه و سلیقه هنری آنان، هنر مردمی نقاشی و نقاشیخط از انحصار گروهی خاص خارج می‌­شود و ایرانی‌ها که علاقمند به دکوراسیون خانه­‌های خود هستند به جای کالاهای هنری ارزان قیمت چینی، کالا هنری ایرانی می‌خرند.

نمایشگاه گروهی شهر هنر که از 19 تا 27 شهریور ادامه دارد، همه روزه از ساعت 9 الی 21 پذیرای عموم علاقمندان است.

برج میلاد نمایشگاه گروهی نقاشی و نقاشیخط شهر هنر
نرم افزار موبایل ایلنا